Výrobci a dealeři drog zaměstnávají moravskoslezskou policii

22.6.2022
Redakce

Kvůli výrobě a distribuci drog začali během prvních pěti měsíců policisté v Moravskoslezském kraji trestně stíhat více než 140 lidí. Zajistili dvě desítky varen a devět pěstíren. Ve stejném období loňského roku bylo za takové delikty stíháno téměř 180 lidí a zajištěných varen a pěstíren bylo dohromady 19. Informovaly o tom policejní mluvčí Eva Michalíková a Pavla Jiroušková.

Policejní mluvčí Eva Michalíková uvedla, že jenom v květnu policisté zajistili sedm kompletních varen a jednu pěstírnu a vyšetřovatelé začali stíhat 32 lidí. Přímo při výrobě pervitinu v Třinci na Frýdecko-Místecku například kriminalisté z Ostravy ve spolupráci se zásahovou jednotkou zadrželi dva muže. Při domovních prohlídkách pak našli kromě jiného laboratoř na výrobu drog, chemikálie, zhruba 100 tisíc korun a 1000 eur v hotovosti, ale i plynovou zbraň a samotné drogy.

Policisté zjistili, že čtyřiapadesátiletý muž vyráběl pervitin na několika místech v Ostravě a na Frýdecko-Místecku od konce loňského roku. Jednatřicetiletý muž mu při tom pomáhal od dubna. Michalíková uvedla, že muži společně vyrobili nejméně 900 gramů směsi pervitinu, kolik předtím vyrobil starší muž sám, se nepodařilo zjistit. Drogu užíval sám, ale také ji nabízel dalším lidem.

Za podobné delikty už oba muži byli v minulosti odsouzeni. Starší z nich navíc nedávno vyšel z vězení, kde strávil pět a půl roku. Oba jsou nyní ve vazbě a hrozí jim až deset let za mřížemi.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte