• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Vysočina zná svou vesnici roku

  24.5.2024
  Simona Knotková

  V pátek krátce před polednem vyhlásila krajská komise soutěže Vesnice roku vítěze za Kraj Vysočina.

  Titul Vesnice roku Kraje Vysočina 2024 patří obci Smrčná na Jihlavsku. Trvale zde žije 470 obyvatel. V předcházejících ročnících obec získala už oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu a modrou stuhu za příkladný společenský život. „Gratuluji panu starostovi a obyvatelům za jejich aktivní přístup při prezentaci. Je vidět, že ve Smrčné to žije, hlavně zásluhou místních, kteří se ochotně zapojují do nejrůznějších činností v obci. Slavnostní předání všech cenění proběhne 2. srpna ve vítězné obci,“ uvedla Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.

  S gratulací se připojil i hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek a doplnil: „Těším se na slavnostní předávání ocenění, které se bude konat ve Smrčné. Bude to pro mě skvělá příležitost jak poděkovat všem, kteří o náš venkov pečují. Soutěž a následně i udělená ocenění vnímám jako jednou z přirozených motivací a inspirací k soustavné práci na obnově a rozvoji našeho venkova.“

  Jedenáctičlenná krajská porota navštívila tento týden všech 15 přihlášených obcí, každá z nich měla pouhé dvě hodiny na prezentaci aktivit. „Ráda bych poděkovala všem obcím z Vysočiny, které měly odvahu se do soutěže přihlásit a představit, co všechno pro své občany zajišťují a organizují a být inspirací pro ostatní. Obci Smrčná gratuluji k vítězství a přeji co nejlepší umístění také v národním kole,“ dodává náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Hana Hajnová.

  Cílem soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňovaní programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova.

  Zdroj: Tisková zpráva kraje Vysočina  Nepřehlédněte