• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Vytížená silnice na Uherskohradišťsku projde obnovou

  20.2.2024
  Simona Knotková

  Stavbaři zrekonstruují silnici druhé třídy mezi Uherským Hradištěm a Bílovicemi na Uherskohradišťsku.

  Práce by měli zahájit letos v březnu, potrvají do roku 2026. Oprava bude stát více než 263,7 milionu korun, 85 procent uznatelných nákladů pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. V tiskové zprávě to uvedl Vojtěch Cekota z Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které se o silnice nižších tříd v regionu stará. Stavba výrazně omezí dopravu.

  Rekonstrukce se týká zhruba 2,5 kilometru dlouhého úseku frekventované silnice, která je jednou z hlavních spojnic mezi Uherským Hradištěm a Zlínem. „Stavební práce budou probíhat zčásti za úplné uzavírky silnice, zčásti za částečné uzavírky po polovinách šířky vozovky za použití světelné signalizace. Nákladní doprava nad 7,5 tuny mezi městy Uherské Hradiště a Zlín bude odkloněna na objízdnou trasu,“ uvedl Cekota. Objížďka povede přes Kunovice, Uherský Brod, Biskupice a Bohuslavice u Zlína.

  Oprava zahrnuje obnovu povrchu vozovky, úpravu odvodnění a krajnic. Její součástí budou také rekonstrukce mostu, vybudování několika zastávkových pruhů pro autobusy, přeložka inženýrských sítí a další stavební úpravy. Zčásti bude nutné silnici II/497 rozšířit a přeložit. Chybět nebude ani nové dopravní značení. Chystá se též přestavba křižovatky se silnicemi třetí třídy, které směřují do vesnic Mistřice a Kněžpole. Obě obce zajistí souběžně se stavbou ŘSZK vybudování nástupišť autobusových zastávek, navazujících chodníků a veřejného osvětlení.

  Podle ředitele ŘSZK Bronislava Malého je silnice II/497 z Uherského Hradiště do Bohuslavic u Zlína hojně využívanou dopravní trasou. „Denně po ní projíždí kolem 9000 vozidel. Zlepšování stavu této silnice věnujeme dlouhodobou pozornost. Od roku 2010 jsme zde realizovali šest investičních akcí v hodnotě 278 milionů korun. Po kompletní rekonstrukci jsou na této trase úseky v celkové délce přes devět kilometrů,“ uvedl Malý.

  V minulosti zrekonstruovalo ŘSZK vytíženou silnici mezi obcemi Březolupy a Bílovice a Šarovy a Březolupy. Opravilo též její kratší úsek v Uherském Hradišti a dále úsek mezi Uherským Hradištěm a místní částí Jarošov, úsek ze Šarov do Bohuslavic u Zlína a průtah Bohuslavicemi u Zlína.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte