Výuku univerzity třetího věku zahájí VŠTE v Českých Budějovicích v listopadu

27.10.2021
Jiří Bydžovský

Českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická , která je jediná svého druhu v kraji, zahajuje výuku univerzity třetího věku. Chce se zaměřit na téma Ochrana seniora jako spotřebitele. Výuku zahájí v listopadu.

„Starší spoluobčané jsou hlavním cílem nekalých obchodních praktik a podvodů. Hůře se orientují při uzavírání smluv, podléhají klamavé reklamě, mají nedostatky v oblasti finanční gramotnosti. Proto jim v průběhu zimního semestru chceme ve spolupráci s kolegy z České obchodní inspekce poskytnout své zkušenosti, aby získali kompetence a dovednosti lépe se bránit. To přeci dává veliký smysl a musím říci, že se na výuku velmi těším,“ říká jeden z autorů projektu za VŠTE František Kotrba.

Škola chce na téma ochrany seniorů s univerzitou třetího věku navázat i dalšími projekty. „Připravujeme pro další semestry například kurzy práce s počítačem či angličtinu pro seniory, základy finanční gramotnosti a díky našemu technickému zázemí i trénink mozku,“ uvedla koordinátorka Univerzity třetího věku VŠTE Pavla Homolková.

Nejmladší veřejná vysoká škola o myšlence připojit se k Asociaci univerzit třetího věku uvažovala delší dobu. „Zbrzdila nás ale protiepidemická opatření. Jsem proto velice rád, že jsme se opět mohli vrátit ke kontaktní výuce, kterou pro důstojný start nového projektu považujeme za důležitou, a nabídnout seniorům možnost dalšího smysluplného vzdělávání,“ uvedl rektor VŠTE Vojtěch Stehel.

Zdroj:čtkNepřehlédněte