Vzrostla nelegální migrace směrem z Čech do Německa

Z Česka do Německa nelegálně přešlo loni o 260 migrantů víc než v roce 2017. Tehdy jich hranice protizákonně překročilo 4035, zatímco v roce 2018 to bylo už 4295 uprchlíků. To je 6,5% nárůst. Vyplývá to z výroční zprávy spolkové police za minulý rok.

Policejní zprávu představil dnes ministr vnitra Horst Seehofer. Zatímco nelegální přechod z Česka do Německa se zvýšil, u většiny ostatních sousedních zemí zaznamenalo Německo pokles.

Celkem loni Německo registrovalo 42.478 nelegálních přechodů hranic, zatímco o rok dříve jich bylo ještě 50.154. To odpovídá meziročnímu poklesu o více než 15 procent.

Státní veterinární správa stahuje z trhu uzené šproty v oleji, mohou obsahovat úlomky kovu

Z Česka spolkové úřady nejvíce lidí zachytily v lednu (474), listopadu (422) a říjnu (400), nejméně naopak v červenci (280) a srpnu (293).

Seehofer loňské navýšení na hranicích s ČR vysvětluje změnami migračních tras. Dokud nebudou dostatečně chráněné vnější hranice Schengenu, chce podle něj spolková republika důslednější kontroly na všech svých hranicích. Jiný postup by považoval za lehkovážný. U českých hranic mají být kontroly inteligentní, namátkové a dočasné, uvedl na dotaz ČTK. Se zřízením stálých kontrolních stanovišť zde nepočítá.

U Little Big Hornu nikdy nebyl, přesto vstoupil do legend. Zálesák a Zápaďan Jim Bridger

Výrazně větší počet nelegálních přechodů než na české hranici Německo zaznamenalo na hranicích s Rakouskem, a sice 11.464. Právě na rakouské hranice se také primárně soustředí aktivity před rokem založené bavorské pohraniční policie. Na téměř 820 kilometrů dlouhé hranici, na níž bylo předloni registrováno 16.312 nelegálních přechodů, je navíc trojice pevných kontrolních stanovišť. Na hranici s žádným jiným státem je Německo, které je obklopeno státy schengenského prostoru bez kontroly vnitřních hranic, nemá.

V Praze mezi lety 2011 a 2018 vzniklo 472 obecních bytů

Druhá loni co do počtu zachycených migrantů byla právě hranice s Českou republikou a třetí se Švýcarskem – 4062. Předloni měly tyto dvě země pořadí opačné. Na francouzské hranici bylo nelegálních přechodů 3736 a na polské 2061. Nejméně – 289 – jich německé úřady zaznamenaly na hranici s Lucemburskem.

Věci, bez kterých se na festivalu neobejdete

Relativně vysoký počet lidí – 10.289 – se loni německé hranice pokusil nelegálně překročit na některém ze zdejších letišť. Předloni jich bylo ještě o něco více – 11.220.

Většina migrantů, které německá policie takto zachytí, nebývá rovnou vracena do země, z níž přišla. Pokud požádají v Německu o azyl, a neučinili tak již dříve, bývají do spolkové republiky vpuštěni. Do Česka jich loni Německo podle policejní statistiky vrátilo 942.

(mim, ČTK)

Dnes, 10:29
Kosmické smetí, zbytky stavebního materiálu sluneční soustavy. Někdy zbytky komet, které podlehly gravitaci takových obrů,...
Dnes, 08:12
Dne 12. srpna 1881, tedy pouhé dva měsíce po slavnostním otevření, došlo k požáru Národního...
Včera, 16:27
Hlavní a největší výhodou vlastního záhonku je bezesporu čerstvost vypěstované zeleniny. Čerstvá obsahuje nejvíce vitaminů,...
Včera, 14:14
Ještě obléci kabát s ohrnutým límcem a klobouk s širokým okrajem. Plynové lampy již svítí,...
The Art of Dissent – Umění disentu
Včera, 12:02
The Art of Dissent – Umění disentu, takový název nese česko-americký koprodukční film o umělecké...
Včera, 10:29
Podle řecké mytologie byla Minthé nymfa, do které se zamiloval Pluto. Jeho žárlivou ženu to...
Včera, 08:11
Posázavský pacifik je lidové označení pro železniční tratě z Prahy přes Vrané nad Vltavou do...
10.8.2020
Před několika dny, konkrétně 3. srpna ve večerních hodinách, byl za účasti italského premiéra Giuseppa...
10.8.2020
Kotouček načervenalé barvy, který je na obloze nepřehlédnutelný. Téměř jistě náš budoucí domov a možná...
10.8.2020
Jindřich Matiegka byl český lékař a antropolog. Působil také jako profesor a později rektor Univerzity...
Reklama