• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Z hokejové euforie se muž na koloběžce vydal pro další alkohol. (Ne)zastavila ho policie

  28.5.2024
  Simona Knotková

  Dva muži, kteří nadýchali více než dvě promile alkoholu, ujížděli v minulých dnech nezávisle na sobě ve Vizovicích na Zlínsku na elektrických koloběžkách policii.

  První případ se stal v pátek večer, druhý v noci z neděle na pondělí. Policisté oba řidiče dopadli, kromě zákazu řízení jim hrozí i vězení, uvedla v tiskové zprávě policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

  V pátek chtěl policistům na koloběžce ujet třiačtyřicetiletý muž. Po několika minutách ale podle mluvčí pochopil, že to pravděpodobně nezvládne a zastavil. „Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 2,41 promile alkoholu. Policisté muži další jízdu zakázali,“ uvedla Kozumplíková.

  Na dalšího opilého řidiče koloběžky narazili policisté ve Vizovicích v noci po nedělním finálovém utkání mistrovství světa v ledním hokeji. „Třicetiletý muž slavil vítězství našich hokejistů a poté se vydal na čerpací stanici dokoupit další zásoby alkoholu. Tam uviděl policejní vozidlo, ale ani to mu nezabránilo v jízdě na koloběžce směrem domů,“ uvedla mluvčí.

  Policisté se muže pokoušeli zastavit za pomoci výstražných znamení na vozidle, ten však ujížděl dál. „Vjel do protisměru jednosměrné ulice, nerespektoval dopravní značení a na koloběžce přejel dokonce brod řeky, který se mu stal osudným, a muž po pár metrech havaroval,“ uvedla Kozumplíková.

  Muž podle ní v 01:20 nadýchal 2,14 promile alkoholu. „Na místě ho ošetřili záchranáři. Policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění, protože již před rokem řídil pod vlivem alkoholu a má zakázáno řízení až do roku 2025,“ uvedla Kozumplíková.

  Obě koloběžky policisté zajistili pro další úkony trestního řízení. „Podle zákona se v obou případech nejedná o jízdní kola, nýbrž o motocykly. Řidiči jsou tak podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, mladší z nich také z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody a další zákaz řízení,“ uvedla mluvčí. Zákaz řízení a roční vězení hrozí také třiačtyřicetiletému řidiči.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte