Z kufru se linula známá vůně, policisté zadrželi drogy za několik milionů

17.12.2021
Jaroslav Svoboda

Brněnští policisté zajistili na hlavním nádraží v moravské metropoli kufr s drogami za několik milionů. Na zavazadlo je upozornila nápadná vůně marihuany, která se z něj linula. Přivolaní policisté tak pozorně hlídali, kdo si pro zavazadlo přijde vyzvednout a čekání se jim vyplatilo.

Na charakteristickou vůni konopí patrně zapomněl naivní mladík, když si ukládal kufr s velmi neobvyklým obsahem v úschovně na hlavním nádraží v Brně. Po pár hodinách totiž jeho zavazadlo „provonělo“ celý prostor a pro přivolané policisty už pak bylo jen otázkou času, než zjistí, kdo si takříkajíc kouzelný kufřík vyzvedne. Muž, který si ho chtěl převzít tak v momentě skončil v rukou mužů zákona. Mladík se vymlouval, že zavazadlo není jeho, že jej byl vyzvednout pro kamaráda a vůbec neví, co je uvnitř. Policisté z brněnského toxi týmu se tak k jeho kamarádovi vydali a opravdu se setkali s mužem, který kufr na nádraží přivezl.

„V policejní cele však nakonec skončili oba muži – jsou podezřelí z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. U mladíka, který nejprve tvrdil, že s obsahem kufru nemá nic společného totiž policisté následně zajistili další dva plastové kbelíky plné marihuany. Muž, který ukládal kufr do úschovy, je již od středy ve vazbě. Celkem se policistům podařilo zajistit téměř šest kilogramů drogy a dealery tak připravit o výdělek převyšující milion korun,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Středočeští policisté zachránili řidičku z potopeného auta

Podobní odborníci na Berounsku

Podobného odborníka však dopadli i policisté na Berounsku. Ti totiž sdělili 37letému muži podezření ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, protože se ukázalo, že si úmyslně vypěstoval konopí, ze kterého si pak vyrobil marihuanu.

Muž od letošního jara až do září pěstoval konopí v lesním porostu v katastru obce Svatý Jan pod Skalou. Ustřižené větve ze své sklizně sušil u sebe doma a získal tak blíže nezjištěné množství marihuany.

„V případě odsouzení hrozí sedmatřicetiletému muži trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte