Z vraždy novorozence v Kroměříži je podezřelá matka. Dítě se stále nenašlo

13.5.2022
Redakce

Z vraždy novorozence v Kroměříži je podezřelá čtyřiadvacetiletá matka i její druh. Policisté ve čtvrtek několik hodin čerstvě narozené dítě hledali, udělali také domovní prohlídku u ženy. Novorozeně se však najít nepodařilo.

„Včera (ve čtvrtek) ráno nám oznámil jeden z lékařů kroměřížské nemocnice, že se k nim dostala pacientka po právě prodělaném porodu, která u sebe neměla dítě. Žena krátce po ošetření z nemocnice na svou žádost odešla. Ihned po oznámení jsme po rodičce začali pátrat. Čtyřiadvacetiletou ženu i jejího druha jsme následně omezili na osobní svobodě,“ uvedla krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Případ převzali krajští kriminalisté, novorozence hledali. „Prohledávali jsme okolí domu, kontejnery i kanalizaci. V bytě ženy jsme ve večerních hodinách provedli domovní prohlídku. Novorozeně se nám však najít nepodařilo. Skutek prověřujeme jako závažný trestný čin vraždy. Krajští kriminalisté i nadále na případu usilovně pracují,“ uvedla Kyšnerová.

Mluvčí řekla, že se po novorozenci bude dále pátrat. „Budou také probíhat znalecká zkoumání a také se bude vyhodnocovat zajištěný materiál. Může to trvat v řádu týdnů a měsíců,“ uvedla.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte