Začal poslední rok rekonstrukce železnice vytížené trati směřující z metropole do středních Čech

17.2.2022
Táňa Pikartová

Správa železnic slibuje dokončení trati mezi Smíchovem a Radotínem letos v prosinci. Stavba nové výpravní budovy, která zahájí v polovině letošního roku, skončí v polovině roku příštího.

Už do konce letošního roku budou mít cestující k dispozici dva bezbariérové podchody a stavbaři také dokončí moderní zastřešená nástupiště. Podoba obou průchodů pod tratí už je patrná z dokončené poloviny podchodu s přístupem od sokolovny, který se v prosinci otevřel spolu s původní částí před nádražní budovou.

„Správa železnic slibuje, že by v červnu mohla zprovoznit polovinu zcela nového podchodu, po němž se dostanou na nástupiště lidé přicházející od železničního přejezdu,“ uvádí Miroslav Knotek, místostarosta Radotína.

Další změna nastane na konci letošního dubna, kdy se otevře tunýlek za restaurací Rozmarýn. Bude širší než současný a povede napřímo. Lávka, která na něj naváže a odvede chodce i cyklisty nad hlavní silnicí směrem k železničnímu přejezdu, bude k dispozici až na konci stavby, v prosinci 2022.

V polovině letošního roku pak zahájí stavba nové výpravní budovy mezi řadou obchůdků a původním zázemím radotínského nádraží a historická budova se začne připravovat na svou přeměnu na služebnu městské policie. Moderní prosklený objekt nové nádražní budovy naváže na stávající přístavbu k historické budově.Nepřehlédněte