Žárlivý přítel napadl družku pěstmi na hotelovém pokoji, na místo byla přivolána policie i sanita

27.4.2022
Roman Kořinek

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání jednatřicetiletého muže z Pardubicka, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. K incidentu došlo podle slov policejního mluvčího Jana Bílka minulou neděli mezi druhou a třetí hodinou ranní v Mariánských Lázních v jednom z hotelů.

„Obviněný muž tam fyzicky napadl svou dvaadvacetiletou družku poté co se vrátila do hotelového pokoje. Útok jednatřicetiletého muže byl pravděpodobně veden ze žárlivosti. Po napadení žena upadla na postel, kde bohužel útok pokračoval,“ popisuje policejní mluvčí.

Agresivní muž ženě stihl rozbít i mobilní telefon, aby zabránil přivolání policie. Následně jí opakovaně bil pěstmi po celém těle a dokonce jí i škrtit. Ženě se ale naštěstí povedlo ze sevření za pomoci fyzické síly dostat a utéct z pokoje na chodbu.

„Tam o všem informovala zaměstnankyni hotelu, která na místo přivolala hlídku policie a Zdravotnickou záchrannou službu, která ženu odvezla na ošetření do nemocnice. Muž se po příjezdu policejní hlídky choval agresivně, opakovaně neuposlechl výzev, a proto proti němu byly použity donucovací prostředky. Muž byl následně omezen na osobní svobodě a převezen na místní oddělení,“ doplnil Jan Bílek.

Policejní komisař následně podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného jednatřicetiletého muže do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a hrozí mu trest odnětí svobody až na deset let.

Zdroj: vz/pčr

 Nepřehlédněte