Šumavské město také zahájilo stavbu přírodního koupaliště a dokončuje fotbalové hřiště s umělým trávníkem na malou kopanou. Náklady projektů pro sportovní a rekreační vyžití dosáhnou téměř deseti milionů korun.
Pumptrackovou dráhu otevřelo město v sobotu ve sportovním areálu Za tratí směrem na Alžbětín. Podle místostarosty Filipa Brože má rozlohu 1000 metrů čtverečních a stála asi tři miliony korun. „Od kraje jsme dostali zhruba 1,5 milionu,“ řekl.
Sousední fotbalové hřiště za téměř 1,5 milionu chce město dokončit do začátku srpna. Zaplatí ho z vlastních zdrojů. Nahradí dosavadní škvárové hřiště. Podle místostarosty Petra Najmana se obě sportoviště, určené hlavně pro děti, vejdou na současné fotbalové hřiště. „Vše bude osvětlené a dobře odvodněné,“ řekl.
Město dále zahájilo výstavbu přírodního biotopu Žabáky zhruba za čtyři miliony korun. Vzniká na místě větší městské nádrže na kraji lesa za hotelem Engadin směrem ke sjezdovkám Belveder. „Smlouvy jsou podepsané, hotovo musí být do října. Původně jsme to chtěli stihnout dříve, abychom se mohli vykoupat už v létě, ale museli jsme začátek posunout kvůli bobrovi evropskému, který musí vyvést mladé,“ řekl starosta Filip Smola. Železná Ruda získala na stavbu dotaci téměř šest milionů, ale v soutěži dosáhla nižší ceny. Spoluúčast města bude do půl milionu korun. Podle Smoly půjde o jedinou vodní plochu ke koupání široko daleko.
Zdroj: ČTK

















