Žena si vybudovala „vztah“ se šimpanzem. Zoo jí udělila zákaz

14.9.2021
Simona Knotková

Belgičanka Adie Timmermans navštěvuje osmatřicetiletého šimpanze Chitu už více než čtyři roky. S opicí na sebe mávají, dávají si přes sklo polibky nebo se na sebe jenom dívají. Není divu, že ostatní opice ve výběhu od té doby Chitu přehlíží. Vedení zoo to vidí jako problém.

Žena na smrtelné posteli: otcem mého syna je šimpanz

„Samozřejmě máme rádi, když naši návštěvníci cítí blízkost se zvířaty, ale zvířecí práva jsou na prvním místě. Když skončí návštěvní hodiny, Chita musí být ještě 15 hodin ve své skupině. Chceme mu dát šanci, aby byl co nejvíce šťastný. Když je Chita pořád zaneprázdněný návštěvníky, ostatní opice ho ignorují a nepovažují ho za člena své skupiny. Je ale důležité, aby ho tak přijímaly, protože jinak pak sedí venku sám,“ řekla televizi ATV správkyně Sarah Lafaut.

Chita do Antverpské zoo přišel před 30 lety a zpočátku mu trvalo, než se začlenil do kolektivu. Na základě nastalé situace se zoologická zahrada rozhodla, že ženě zakáže kontakt se zvířaty. Jak se dalo předpokládat, Timmermans s verdiktem nesouhlasí a zdá se jí nespravedlivý.

„Miluju tohle zvíře a ono miluje mě. Nikoho jiného nemám. Proč mi ho chtějí vzít? Další tucty návštěvníků s ním mohou navazovat kontakt. Tak proč ne já?“ ptá se.

Pokud však neuposlechne nařízení zoo, čeká jí úplný zákaz vstupu.

Zdroj: ATVNepřehlédněte