Žena z Ústecka vykrádala domy na Vysočině, policisté ji dopadli, když si po akci schrupla v autě

20.1.2022
Jaroslav Svoboda

Velké překvapení čekalo na ženu z Ústecka, která na Vysočině vykrádala domy. Když si po poslední akci chtěla trochu odpočinout a ustlala si v autě, nečekala, že ji zanedlouho probudí muži zákona. Teď jí hrozí až tři roky za mřížemi.

Vše začalo toto pondělí, kdy vyjížděli třebíčští policisté k postupně třem vloupáním do rodinných domů. Do případu se vložili také kriminalisté, kterým se postupně podařilo dostat na stopu ženy, po které pátrali. Úspěch se dostavil brzy.

„Ještě dopoledne nalezli třebíčští kriminalisté v obci na Jihlavsku zaparkované vozidlo, ve kterém podezřelá žena odpočívala. Policisté ji zadrželi. Zajistili část odcizených věcí a také předměty, u kterých vzniklo podezření, že byly použity při trestné činnosti. Jednalo se o šroubovák a další speciálně upravené nářadí,“ uvedla policejní komisařka Jana Kroutilová.

Zloděj ukradl maringotku plnou včel, policisté po něm pátrají

Zadrženou ženu odvezli kriminalisté na policejní oddělení. Na základě shromážděných důkazů jí sdělil policejní inspektor podezření ze spáchání tří trestných činů. „Sedmačtyřicetiletá žena je podezřelá ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ řekl npor. Mgr. Jaromír Brychta, vedoucí obvodního oddělení. Obviněná žena byla za majetkovou trestnou činnost v minulosti již opakovaně soudně trestána. Tresty si odpykala i ve věznici, z výkonu trestu odnětí svobody byla propuštěna vloni na jaře.

Její minulost ji nebránila v tom, aby se v noci z neděle na pondělí v Třebíči postupně vloupala do tří náhodně vybraných rodinných domů, ve kterých navíc v tu dobu spali jejich obyvatelé. Z domu si odnesla peněženky, batohy nebo tašky. Okradení tak nepřišli jen o finanční hotovost, ale i o doklady a platební karty. Ženu po poslední akci vypátrali kriminalisté na Jihlavsku.

Krádeží byla způsobena celková škoda za bezmála dvacet tisíc korun. Část věcí žena po krádeži vyhodila, další po dopadení vydala a policisté je tak mohli vrátit majitelům zpět. Po provedení všech nezbytných úkonů byla žena ze zadržení propuštěna. Případy policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Za trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala policejní komisařka Kroutilová.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte