Zlín žije! Město oslaví 700 let od první písemné zmínky

21.5.2022
Redakce

Zlínská radnice připravuje na konec června třídenní festival nazvaný Zlín žije. Půjde o největší akci k letošnímu 700. výročí od první písemné zmínky o městě. Přinese čtyři multižánrové scény ve veřejném prostoru, pouliční umění a zážitkový program.

„Na pódiích se vystřídá většina zlínských hudebních uskupení nejrůznějších žánrů a zúčastní se více než padesát spolků, iniciativ, organizací a umělců. Největší scéna vyroste na náměstí Práce, kde se odehrají věci mezi nebem a zemí – a to doslova. Program nabídne provazochodce, pyro efekty i atraktivní vystoupení wall dancerů. Budu rád, když bude město přes celý víkend žít a oslavy si užijí jak Zlíňané, tak i návštěvníci z bližšího či vzdálenějšího okolí,“ uvedl primátor Jiří Korec.

Zlínská filharmonie uvede pod širým nebem ve světové premiéře dílo zlínského rodáka Tomáše Illeho. Hlavní pódium uvítá zlínské orchestry, ale také rodáka Felixe Slováčka, Melody Makers či kapelu Tata Bojs s vizuálními projekcemi bubeníka a výtvarníka Milana Caise.

„Mezi 24. a 26. červnem si přijdou na své příznivci všech hudebních žánrů. Park Komenského ožije díky padesáti kreativním stanovištím, které hudebně doprovodí DJs a vytvoří tak odpočinkovou chill out zónu. V areálu hospůdky Pod Lipama se vystřídají především místní bigbeatové formace a zámek i okolní park pak pohltí úchvatný světelný happening a půlnoční cirkus, který zakončí karnevalový průvod,“ uvedla manažerka oslav Jana Kubáčová.

U příležitosti letošních oslav je na náměstí Míru designový infopoint. „Tento designový městský mobiliář, který je z dílny společnosti Koma Modular, má sloužit jako předsunuté kontaktní místo Městského informačního centra sídlícího v budově radnice. Turisté i Zlíňané zde naleznou informace o městě i probíhajících oslavách. Budou zde k dispozici i stylové propagační předměty vyrobené speciálně pro letošní výroční rok,“ uvedl mluvčí radnice Tomáš Melzer. Pro zájemce jsou připraveny klobouky, slivovice, knihy s baťovskou tematikou, plátěné tašky, propisky i zrnková káva. Nechybí ani Příručka správného Zlíňáka o historii a zajímavostech Zlína.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte