Hned třemi pokusy o vloupání do různých objektů se od uplynulého víkendu zabývají zlínští policisté ve spolupráci s kriminalisty. V kraji se nejedná ani zdaleka o první případ a tak policisté varují nejen všechny chataře, ale i majitele domů a bytů ve městech.
V sobotu po jedenadvacáté hodině uslyšeli obyvatelé bytu v centru Zlína rány. Jeden z nich se šel podívat, co se děje a uviděl u dveří prodejny obuvi cizího muže, který se pravděpodobně snažil dostat dovnitř.
„Podezřelý muž začal utíkat, obyvatel domu se vydal za ním, ale bohužel se mu nepodařilo zloděje dohonit. Policisté ohledali místo činu. Zjistili stopy po násilném vniknutí do prodejny, odkud se ale pravděpodobně nic neztratilo,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Tím ale pro zlínské policisty služba ještě neskončila, k dalšímu pokusu o vloupání, tentokrát do vinotéky, rovněž přímo ve Zlíně, došlo v době od sobotního do nedělního večera. Majitel tam uviděl poškozené vstupní dveře, které se ale zloději naštěstí nepodařilo otevřít.
A poslední vloupání, do kanceláře pojišťovny v centru Zlína, zjistila v neděli večer žena, která přišla uklízet. „Všimla si, že je otevřené okno, které nikdy otevřené nebylo, a na stole pod oknem uviděla stopy od bot a otevřené šuplíky u pracovních stolů. Kancelář opustili zaměstnanci v pátek odpoledne. Zda se něco z kanceláře ztratilo, zatím není jasné,“ dodala policejní mluvčí.
Zda spolu tyto případy souvisí, zatím policisté neví, v každém případě i tak hrozí pachateli nebo pachatelům za trestný čin krádež ve stadiu pokusu až dva roky za mřížemi.
Zdroj: Policie ČR

















