Zloděj na Liberecku vyřadil z provozu železniční přejezdy

12.8.2022
Redakce

Zabezpečení na třech železničních přejezdech na Liberecku vyřadil z provozu neznámý zloděj kovů. V části Lvová se vloupal do zařízení kolejového obvodu, ve kterém je transformátor, a ukradl z něj měděné vodiče. Dopustil se nejenom krádeže, ale současně poškodil a ohrozil provoz obecně prospěšného zařízení, a proto mu v případě dopadení hrozí až šestiletý trest vězení.

Ukradením vodičů znemožnil zloděj podle Balákové dispečinku bezpečnostní kontrolu nad třemi železničními přejezdy v regionu. Na krádež policii upozornila českolipská správa železnic. „Případ si pro jeho závažnost na místě převzala kriminální policie, která po pachateli intenzivně pátrá,“ doplnila krajská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Policie zároveň žádá o pomoc při pátrání po zloději veřejnost. „Pokud jste si v blízkosti železniční trati v obci Lvová čehokoliv podezřelého všimli z neděle 7. srpna na pondělí 8. srpna, volejte naši bezplatnou linku 158. Stejnou linku by měli kontaktovat i pracovníci výkupen barevných kovů v případě, že jim někdo větší množství měděných drátů nabídl a nebo teprve nabídne k odkupu,“ vyzvala Baláková.

Zdroj: ČTK, skNepřehlédněte