Zničil květinovou výzdobu na náměstí. Strážníky na vandala upozornila bezpečnostní kamera

14.10.2021
Jiří Bydžovský

Českobudějovičtí městští strážníci dopadli vandala, který poničil květináče na náměstí. Vandalský čin měl na svědomí teprve sedmnáctiletý mladík z Prachaticka. Jak se ukázalo, vliv na jeho jednání měl vypitý alkohol. Ten strážníci zjistili i u jeho nezletilé kamarádky. Mladík si za škodu na cizím majetku vysloužil pokutu,případem se bude zabývat i oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Na podivné chování mladé dvojice upozornila operačního důstojníka, krátce před půlnocí, jedna z kamer. Mladík s dívkou se v tu chvíli pohybovali na náměstí Přemysla Otakara II.  Mladík se náhle vrhl na betonové květináče, ze kterých začal vytrhávat květinovou výzdobu a rozhazovat ji po okolí.

„Když svůj čin dokonal, dvojice nastoupila do osobního vozidla zaparkovaného nedaleko a z místa odjela. Po stopách dotyčného vozu se mezitím vydala hlídka městské policie. Strážníkům se ho podařilo dostihnout ve Staroměstské ulici. U řidiče motorového vozidla shledali strážníci vše v pořádku včetně negativní orientační dechové zkoušky na alkohol“ řekla mluvčí strážníků Věra Školková s tím, že se v autě nacházel i mladík, který květináče poškodil spolu se sedmnáctiletou dívkou.

„Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol  ukázala u mladého muže výsledek 1,69 promile, napodruhé 1,71 . Dívka nadýchala 1,57 a 1,49 promile alkoholu. Kde k němu  nezletilci přišli, se však strážníci nedozvěděli“ dodala Školková.

K vandalskému činu se mladík přiznal. Popsal, že k poškození květin došlo pravděpodobně v důsledku přeskoků přes květináče. Za přestupek proti majetku si od strážníků odnesl pokutu. Oba nezletilé předali do rukou jejich rodičů. Případem se bude dále zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Zdroj: vz/MPNepřehlédněte