Zpěvačka Zuzana Stirská nabírá sílu v Davli a slaví 20 let spolupráce s gospelovým souborem

19.4.2019
Andrea Cerqueirová

Pro Náš REGION před časem uvedla, že jí vyhovuje, že do Davle je to z Prahy autem 30 minut, navíc vlak Posázavský pacifik zastavuje v hlavním městě přímo před domem, kde žije s manželem. V Davli relaxuje, plave v řece i pracuje na zahradě, kde kdysi býval ovocný sad. Pro zábavu pěstuje maliny, které „rostou samy“, dýně Hokaido, z kterých s manželem „vaří kdeco“. „Manžel občas poseká trávu, dělá to hrozně rád a na můj vkus častěji, než by musel. Já mám radši přírodní trávu, on jakožto Němec to musí mít přesně,“ dodala v minulosti.

Kapela je pro nás jakýsi únik z všedních rodinných dnů, koncert je pro nás odměnou

Opět nechyběl sarkasmus

V Divadle u hasičů opět zaujala diváky nejen zpěvem, ale i osobitým břitkým humorem. V sarkastickém duchu mluvila kupříkladu o tom, jak když se v 90. letech vrátila zpět z Německa, kde vystupovala v televizních pořadech a slavila úspěchy s programem na zaoceánských lodích, nemohla v rodné zemi najít práci zpěvačky – pro některé byla „příliš stará“, pro jiné „moc malá“. A tak se rozhodla založit gospelový soubor, kde budou „malí, velcí, hubení, tlustí, zdraví i nemocní“. Šlape jim to už 20 let, koncertní sály mají narvané, nabízejí široký repertoár.

FOTO: Fine Gospel Time

Fine Gospel Time - Zuzana Stirská a Fine Gospel TimeFine Gospel Time - Jiří Krampol

V rámci talkshow vystupují i hosté. Na tom dubnovém to byli zpěvačka Bea Albrecht, která oslnila publikum šansonem, herec Jiří Krampol a bývalý sportovní novinář, redaktor, moderátor a komentátor Jaroslav Suchánek (nejstarší). Ti svá vyprávění pojali přesně v duchu Stirské talkshaw – se sarkasmem hovořili o stáří, které právě prožívají, a na humoru jim tato etapa života neubrala. Stirská oznámila, že oslava 20. výročí její spolupráce s gospelovým souborem se uskuteční 21. října v Divadle Hybernia, kde bude opět i plno hostů, například Věra Martinová nebo Karel Vágner.Nepřehlédněte