Zpěvák Libor Petrů se ztratil u Mníšku na houbách

12.12.2020
Andrea Cerqueirová

„Na houbách se mi vždycky líbí, následně je rád spořádávám. Miluju totiž smaženici. V lesích u Mníšku jsem se ztratil, protože ztratit se tam lze – vzhledem k velikosti a rozlehlým zákoutím – velmi jednoduše,“ uvedl Libor Petrů pro Náš REGION. Všechno dobře dopadlo, je na světě, může žít i pracovat.

Covide, covide

V době lockdownu natočil nové cédéčko „Romantické prase“, které mu pokřtili zpěvačka Heidi Janků, herci Eva Čížkovská a Pavel Zedníček či špičkoví sportovci Dominik Hašek, Kateřina Neumannová, Tomáš Vlasák nebo Jan Berger. Křest se konal v létě – v komorním kavárenském prostředí. „Udělal jsem si radost,“ řekl Libor Petrů. Písničky jsou veselé, nezapomněl ani na vánoční. A také na covid. Bonusem autorského CD je skladba „Covide, covide“ na motivy slavné lidovky Beskyde, Beskyde: „…Covide z Wuchane, dostaneš přes tlamu, nepáchej zločiny a vrať se do Číny…“.

Libor Petrů slaví úspěch s imitováním Zemana, Klause i Havla

Sport v karanténě

To rozhodně nebylo všechno. „S Petrem Kojzarem jsem spolupracoval na knížce „Sport v karanténě“, jsem spoluautorem jedné kapitoly. Zároveň jsem oslovil některé ze sportovců, kteří do knížky také přispěli,“ uvedl. Libor Petrů je totiž též vášnivým sportovcem, fotbalistou. S přáteli hraje za tým Československý lev, letos ale – vzhledem k okolnostem – odehráli pouze jeden zápas. Utkání mu chybí, stejně jako kulturní turné po republice. Užil si alespoň dovolenou v Chorvatsku, kterou – bezpečně autem – absolvoval s přítelkyní. „Zemi jsme projeli křížem krážem,“ uvedl.

Pejsek i Vánoce

A aby toho nebylo málo, stačil namluvit pejska na audioknihu „Nové příběhy pejska a kočičky“, kterou jako volné pokračování líbezné a oblíbené knížky Josefa Čapka „Povídání o pejskovi a kočičce“ napsala autorská dvojice Miroslav Graclík a Václav Nekvapil. A jak se Libor Petrů těší na Vánoce? „Vánoce jsem miloval jako dítě, pak když byl syn malý. Nyní mám čtyřletou vnučku, takže mám opět radost, byť čím jsem starší, tím mi Vánoce říkají méně,“ uzavřel.Nepřehlédněte