ZŠ ve Vinoři je opět částečně otevřená

20.6.2020
Martin Solar

„Výuka bude probíhat v normálním rozsahu, jako minulý týden. Pouze žáci druhého ročníku budou po obědě zůstávat v hlavní budově školy, na vrátnici je zde od 11:30 služba pro vyzvedávání dětí,“ uvedl Teller a dodal, že všechny učebny byly dezinfikované pomocí ionizátoru.

Do konce školního roku je zrušena výuka ve čtvrtých a pátých třídách a u žáků na druhém stupni základní školy. Podle dřívějšího vyjádření ředitele výuku v těchto třídách zrušil z personálních a preventivních důvodů.

Podle Tellera jsou všechni lidé, s nimiž byl v kontaktu, covid negativní. „Nenakazil jsem dokonce ani vlastní manželku,“ uvedl. Tento výsledek testů měli i pedagogové z vinořské základní školy, kteří v minulých dnech vyšetření podstoupili. Podle dřívějších informací bylo v karanténě asi sedm zaměstnanců školy.

V Lysé nad Labem slouží řidičům nové parkoviště pro téměř 160 aut

První stupeň základní školy navštěvuje podle jejího webu přibližně 400 dětí, druhý stupeň asi 250 žáků. Výuku zajišťuje zhruba 40 učitelů. Do mateřské školy, která je součástí základní školy, ale sídlí v jiné budově, chodí přes 200 dětí.

V Praze se koronavirus dosud objevoval spíše ve školkách. Naposledy byl na covid-19 pozitivně testován jeden z pedagogů ve školce Markušova v Praze 11. Školka byla uzavřena a třída, kde pedagog působil, musela do karantény.

V hlavním městě eviduje ministerstvo zdravotnictví nejvíc případů koronaviru v Česku. Podle hygieniků se v Praze v poslední době objevují ohniska nemoci hlavně na stavbách, kde pracují agenturní zaměstnanci.

čtkNepřehlédněte