• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Ztracenou houbařku s Alzheimerovou chorobou našly drony

    Dobrý konec má pátrání po pohřešované seniorce, která strávila dva dny v lese. Těsně před úterní půlnoci se jí podařilo na severním Plzeňsku najít. Seniorku si převzali do péče zdravotníci, velkou zásluhu na nalezení ženy mají drony.

    ,,Pohřešovanou paní s Alzheimerovou chorobou se nám podařilo před chvilkou nalézt. Na základě poznatků jsme prověřovali i v pozdních hodinách místa, kde by se mohla pohřešovaná seniorka pohybovat. Do pátrací akce jsme nasadili drony, pomoci nichž jsme pohřešovanou ženu našli. Paní je živá a předána do péče zdravotníků. Moc si vážíme pomoci veřejnosti i médií,“ dodala před půlnocí krajská policejní mluvčí Pavla Burešová.

    Západočeští policisté intenzivně prohledávali lesy na severu Plzeňska od pondělního odpoledne. Devětasedmdesátiletá žena trpící Alzheimerovou chorobou se vydala houbařit a ztratila se. Důchodkyně byla naposledy viděna v pondělí kolem 14. hodiny na cestě z Nynic do Plané v okrese Plzeň – sever. V minulosti se již stalo, že žena zastavovala projíždějící auta, do kterých pak nasedla a chtěla odvézt do Plzně. Pátrání má nakonec dobrý konec.

    Zdroj: vz, Policie České republiky



    Nepřehlédněte