Zubní pohotovost v olomoucké nemocnici omezuje provoz

12.5.2022
Redakce

Stomatologická pohotovost ve Fakultní nemocnici Olomouc od 1. června omezí provoz. Ve všední dny bude pacientům k dispozici od 15:00 do 22:00 a o víkendech či svátcích od 08:00 do 20:00. V dopoledních a nočních hodinách bude zubní pohotovost uzavřena. V případě život ohrožujících stavů, úrazů nebo krvácení z dutiny ústní bude pacientům k dispozici pohotovost na oddělení urgentního příjmu v objektu A.

Nyní je zubní pohotovost v areálu FN Olomouc ve všední dny v provozu od 08:00 do 12:30 a od 15:00 do 07:00. O víkendech a svátcích má nepřetržitý provoz. Omezení provozu zubní pohotovosti vedení FN Olomouc zdůvodnilo personálními a kapacitními důvody. V nočních hodinách budou ošetřeni pouze pacienti v život ohrožujících stavech, po úrazech či s krvácením. „Tyto stavy budou mimo pravidelnou ordinační dobu naší kliniky a mimo provozní dobu zubní pohotovosti ošetřeny v prostorách oddělení urgentního příjmu. Neakutní případy budou dále kategoricky odkazovány na běžné ordinační hodiny, případně ke svému praktickému zubnímu lékaři. Toto opatření je děláno jednoznačně v zájmu zkvalitnění péče u indikovaných případů a zachování zubní pohotovosti jako takové,“ uvedl přednosta kliniky ústní, čelistní a obličejové chirurgie FN Olomouc Peter Tvrdý.

Lékařskou pohotovostní službou se podle něj rozumí ambulantní péče poskytovaná pacientům v případech náhlé změny zdravotního stavu nebo zhoršení průběhu onemocnění. Lékařská pohotovost tak není určena pro běžné vyšetřovací nebo léčebné výkony, které lze vyžádat v době běžného denního provozu zdravotnických zařízení. Klinika ústní, čelistní a obličejové chirurgie a také klinika zubního lékařství pro lékařskou pohotovost poskytnou v případě potřeby nezbytný lékařský personál.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte