ANO v Karlovarském kraji vsází na ženy. Obsadily první tři místa kandidátky pro podzimní volby

25.5.2021
hpl

Pozici lídra bude obhajovat poslankyně a bývalá hejtmanka Karlovarského kraje, která v krajských volbách získala nejvíce preferenčních hlasů, Jana Mračková Vildumetzová. Stejnou funkci zastává v současné době i dvojka kandidátky, lékařka záchranné služby Věra Procházková. Třetí místo na kandidátní listině patří starostce města Sokolova Renatě Oulehlové.

„Kandidátní listinu jsme sestavovali zodpovědně a rádi bychom navázali na dosavadní práci, zkušenost a také ženskost v politice. Hnutí ANO bude v Karlovarském kraji obhajovat tři poslanecké mandáty, což je velmi těžký úkol, a to zejména z důvodu změny volebního systému, který našemu kraji s největší pravděpodobností přinese méně poslanců než doposud,“ dodává Mračková Vildumetzová.

Na Karlovarsku se neočkuje podle pravidel, lidé se bouří

Čtyřku na kandidátce bude mít Martin Hurajčík z Mariánských Lázní, který v uplynulých letech zastával funkci náměstka hejtmana Karlovarského kraje a je krajským zastupitelem. Další bývalý krajský radní a oblíbený žokej a trenér dostihových koní Josef Váňa, bude mít na kandidátce hnutí ANO číslo pět.

„Zajímavé osobnosti máme i na dalších místech, kde vedle starostů a starostek obcí a měst našeho kraje najdete lékaře, zdravotního bratra, velitele městské policie, ředitele školy a další. Navrženou kandidátku musí ještě potvrdit a schválit celostátní výbor,“ uzavírá jednička kandidátky.Nepřehlédněte