• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Na Karlovarsku se neočkuje podle pravidel, lidé se bouří

  21.5.2021
  hpl

  Očkovací strategie Karlovarského kraje je již schválený dokument, který by mělo brát vedení kraje za závazný. Slouží jako podklad při rozdělování vakcín, registraci očkování a dalších věcí, které úzce souvisí s očkováním proti koronaviru. Někteří starostové vůbec neotevřeli očkovací centra, čímž tuto strategii porušili.

  „Domnívali jsme se, že když vedení kraje s touto strategií přišlo, bude ji dodržovat. Jenže ono ji nedodržuje a navíc jde proti zájmům obyvatel Karlovarského kraje,“ řekla poslankyně parlamentu ČR a opoziční krajská zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová.

  Karlovarský kraj představil strategii na začátku roku. V té bylo uvedeno, že očkovací centra budou otevřena v Karlových Varech, Chebu, Sokolově, Mariánských Lázních, Kraslicích, Aši, Chodově, Toužimi, Ostrově a Nejdku. Do menších měst měl jezdit mobilní očkovací tým. Proč ale v několika městech centra vůbec neotevřela?

  Kdo zrušil očkovací centrum v Chodově? Kraj šíří mylné informace, tvrdí opozice

  Poslankyně pozvala na zasedání starosty těchto měst. „Budeme se ptát, proč není dodržována krajská očkovací strategie. Chtěla bych, aby se k otázce očkování vyjádřili i starostové měst, kde se mělo očkovat a stále se neočkuje. Máme totiž informace od obyvatel těchto měst, kteří čekali na otevření centra ve svém městě a nyní musejí na očkování dojíždět jinam. Lidé se zlobí, že kraj svůj slib nedodržel,“ pokračuje poslankyně.

  Také se ukázalo, že vakcíny, které byly náročné na skladování a musely se skladovat při velmi nízké teplotě, mají delší trvanlivost a nemusí být zmrazeny. „Navíc by podle mých informací měly vakcíny přicházet v menších baleních, což by mělo být výhodou právě pro menší očkovací centra. Proto nechápeme snahu vedení kraje, že chce například centrum v Chodově, Ostrově popřípadě v Mariánských Lázních zrušit,“ dodává Mračková Vildumetzová.  Nepřehlédněte