Na Karlovarsku se neočkuje podle pravidel, lidé se bouří

21.5.2021
hpl

„Domnívali jsme se, že když vedení kraje s touto strategií přišlo, bude ji dodržovat. Jenže ono ji nedodržuje a navíc jde proti zájmům obyvatel Karlovarského kraje,“ řekla poslankyně parlamentu ČR a opoziční krajská zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová.

Karlovarský kraj představil strategii na začátku roku. V té bylo uvedeno, že očkovací centra budou otevřena v Karlových Varech, Chebu, Sokolově, Mariánských Lázních, Kraslicích, Aši, Chodově, Toužimi, Ostrově a Nejdku. Do menších měst měl jezdit mobilní očkovací tým. Proč ale v několika městech centra vůbec neotevřela?

Kdo zrušil očkovací centrum v Chodově? Kraj šíří mylné informace, tvrdí opozice

Poslankyně pozvala na zasedání starosty těchto měst. „Budeme se ptát, proč není dodržována krajská očkovací strategie. Chtěla bych, aby se k otázce očkování vyjádřili i starostové měst, kde se mělo očkovat a stále se neočkuje. Máme totiž informace od obyvatel těchto měst, kteří čekali na otevření centra ve svém městě a nyní musejí na očkování dojíždět jinam. Lidé se zlobí, že kraj svůj slib nedodržel,“ pokračuje poslankyně.

Také se ukázalo, že vakcíny, které byly náročné na skladování a musely se skladovat při velmi nízké teplotě, mají delší trvanlivost a nemusí být zmrazeny. „Navíc by podle mých informací měly vakcíny přicházet v menších baleních, což by mělo být výhodou právě pro menší očkovací centra. Proto nechápeme snahu vedení kraje, že chce například centrum v Chodově, Ostrově popřípadě v Mariánských Lázních zrušit,“ dodává Mračková Vildumetzová.Nepřehlédněte