Kdo zrušil očkovací centrum v Chodově? Kraj šíří mylné informace, tvrdí opozice

19.5.2021
hpl

„Dnes ráno jsem měla pracovní setkání s premiérem Andrejem Babišem, kde jsem požadovala vysvětlení problematiky rušení očkovacích center v Chodově a Ostrově. Premiér mě upozornil, že on ani jeho vláda žádná očkovací centra neruší. Během schůzky jsme kontaktovali koordinátorku očkování Karlovarského kraje Dagmar Uhlíkovou, která potvrdila, že rušení očkovacího centra v Chodově je jejím rozhodnutím a rozhodnutím vedení Karlovarského kraje v čele s hejtmanem Petrem Kulhánkem, nikoliv vlády a premiéra Andreje Babiše,“ vysvětluje krajská zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová.

Podle jejích dalších slov koordinátorka očkování Dagmar Uhlíková premiérovi slíbila, že informace uvede na pravou míru a bude veřejnost a zejména obyvatele Chodova a Ostrova informovat o tom, jak budou v Karlovarském kraji otevřena a provozována očkovací centra a kde se lidé mohou očkovat.

Infarkt, halucinace i narušení sluchu. Tisíce Čechů trpí vedlejšími účinky po očkování

„Očkování je pro premiéra Andreje Babiše a celou jeho vládu absolutní prioritou a musí proběhnout co nejrychleji a bez problémů. Toto mají zajistit hejtmani, kteří mají mít svoji očkovací strategii, schválenou orgánem kraje a kterou se řídí. Premiér mě současně upozornil, že se plánuje větší zapojení praktických lékařů do očkování, a tudíž je velmi pravděpodobné, že se v některých krajích mohou vybraná očkovací centra postupně utlumovat. Vždy to ale bude na základě rozhodnutí hejtmana nebo krajského koordinátora očkování, nikoliv premiéra nebo vlády,“ dodává Mračková Vildumetzová, která společně s premiérem Andrejem Babišem nabádá obyvatele Karlovarského kraje, aby se nechali očkovat, chránili si tak své zdraví a pomohli tím celé společnosti k návratu do normálního života.

V kraji pokračuje očkování proti koronaviru, zdravotníci do pondělí spotřebovali 116 928 dávek vakcín. Ve pondělí zdravotníci očkovali dalších 1868 lidí, což je o 329 více než před týdnem. Očkování dostalo v kraji 88 431 lidí, to je přes 27,9 procenta všech jeho obyvatel. Očkování má ukončené 28 497 lidí, což je 9,6 procenta obyvatel.



Nepřehlédněte