• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Děti, které vraždily v Česku. Který čin byl nejodpornější?

  28.5.2021
  Šárka Turčeková

  Dětští vrazi v nás vyvolávají zásadní otázku. Co se pokazilo ve výchově dítěte, že se z něj stalo vraždící monstrum? Bohužel přibývají nové a nové případy dětí, které překročily zákon a spáchaly zločin nejtěžší – vraždu. Pojďme se podívat na vrahy, kteří tento zločin spáchali už v raném dětství, definitivně jím to změnilo život a poté skončili s dlouholetými tresty ve věznici.

  Ubodaný chlapec

  Případ brutálně zavražděného třináctiletého chlapce pochází z Hanušovic u Šumperku, kdy veřejnost volala po snížení věkové hranice trestní odpovědnosti. Tento nechutný čin způsobil jeho spolužák ze školy, který ho ubodal. Spolužák se k činu přiznal a při výslechu se zhroutil. Poté byl umístěn do psychiatrické léčebny. Místní obyvatelé tvrdili, že chlapci byli kamarádi.

  Dětská hrobka v Egyptě skrývala předměty, které by mohly znamenat počátky primitivní hry v kuželky

  Zardousil důchodkyni

  Další případ se odehrál v obci Písty na Nymbursku, kde opět vraždil nezletilý chlapec. Tentokrát si vybral jako oběť starou paní ve věku 84 let, kterou zardousil. Zajímavé je, že ho měla sama pustit do svého bytu.

  Umučili bezdomovce

  Mladíci z města Pardubice zavraždili na autobusovém nádraží bezdomovce a aby toho nebylo málo, ještě ho mučili. Oba chlapci ho střídavě napadali údery a kopy do celého těla, hlavy a obličeje. Kromě ran pěstí a kopů použili i vzduchovou pistoli. Jeden jak druhý jej několikrát střelili do těla i hlavy. Následně použil jeden z útočníků boxer a opakovaně jej udeřil do hlavy a obličeje. K útoku dále použili nůžky, které vzali napadenému z batohu. Těmi jej několikrát bodli do hýždí, stehen a genitálií, poté opět použili vzduchovou pistoli, kterou jej opět stříleli do oblasti genitálií. K útoku pak nakonec vzali i francouzskou hůl, kterou napadený používal při chůzi. Z hole sundali koncový gumový nástavec a trubku napadenému vsunuli do análního otvoru. Byl to opravdu nechutný čin. Chlapci se u soudu hájili tím, že se pouze chtěli zabavit a ukázat ostatním svou sílu. Policie je naštěstí dopadla a mají zajištěný dlouholetý pobyt ve vězení.

  Vylákal ji do chatky

  Českou republikou otřásl další velice šokující trestný čin, a tím je vražda třináctileté Elišky z Teplic, která proběhla celkem nedávno. Tu zavraždil čtrnáctiletý Daniel opravdu brutálním způsobem. Vylákal svoji kamarádku Elišku do zahradní chatky, kde ji ubodal. Ještě předtím málem zabil svého kamaráda, kterého shodil do výtahové šachty a jen shodou náhod hoch vyvázl jen s těžkým zraněním. Policie ho dopadla, ale bohužel díky jeho nízkému věku se vyhnul vězení a skončil v diagnostickém ústavu.

  Nejkratší železniční tunel v Česku. Místo s temnou minulostí přitahuje sebevrahy

  Asi nejznámější je případ vraždy třináctileté Barbory z Kmetiněvsi u Velvar. Tu ubodal její o půl roku mladší spolužák. Šlo o vraždu se sexuálním motivem. Jedinou stopou byly vzorky DNA za nehty mrtvé ubodané dívky. Vraha se dlouho nedařilo nalézt. Policie odebrala vzorky DNA všem mužským obyvatelům Kmetiněvsi starším 15 let, ale vraha se přesto opět nepodařilo odhalit. Proto policie rozšířila odběr vzorků i na třináctileté. Teprve poté byl vrah nalezen.

  Případy dětských vrahů vyvolávají otázky snížení trestní odpovědnosti pod současnou věkovou hranici.  Nepřehlédněte