• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • AIR DEPO: položení základního kamene moderních komerčních prostor kousek od letiště

  11.4.2024
  Doris Drienová
  Komerční sdělení

  V pátek 15. března zástupci skupiny KKIG Holding slavnostně poklepali na základní kámen areálu AIR DEPO v Tuchoměřicích. Tento park nabídne více než 40 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy, přičemž proces stěhování nájemců začne již koncem roku 2024. Tento významný milník skupina KKIG Holding oslavila společně s partnerskými firmami, kterým vřele poděkovala za jejich podporu a dosavadní spolupráci.

  Osm budov, které obchodní, technologický a skladový park tvoří, leží v katastru obce Tuchoměřice, v bezprostřední blízkosti Letiště Václava Havla. Zastavěná plocha areálu AIR DEPO činí 36 243 metrů čtverečních, přičemž velikost jednotlivých objektů je od 488 do 11 740 metrů čtverečních. Předávání prostor bude probíhat až do konce roku 2025 a společnost nabízí flexibilitu úprav pronajímatelných prostor pro širokou škálu klientů. Budovy budou sloužit jako výrobní prostory, skladové zázemí, sídla firem, výzkumné prostory, školící centra a kanceláře a projekt má již pravomocné stavební povolení.

  Všude kousek!

  Nový projekt nabízí budoucím klientům řadu výhod, z nichž k nejdůležitějším patří umístění areálu v těsné blízkosti hlavního města Prahy a z toho plynoucí výborná dopravní dostupnost – areál se nachází v těsné blízkosti Letiště Václava Havla, které je od areálu vzdáleno 3,3 km, což jsou 4 minuty cesty autem. Je rovněž v dosahu Pražského okruhu a je u přímého sjezdu na dálnici D7. Je lehce dostupný i prostřednictvím MHD, je u něj nově vybudovaná autobusová zastávka a cesta autobusem z Nádraží Veleslavín trvá dvacet minut. Na své si díky cyklostezkám přijdou i cyklisté a na majitele elektroaut je myšleno dobíjecí stanicí pro jejich „plechové miláčky“.

  Pásku slavnostně přestřihli Filip Koch (KKIG Holding), Pavel Cihlář (starosta Tuchoměřic), David Šorm (UniCredit Bank), Michal Král (GOLDBECK Bau) a Vladimír Jaroš (WOOD & Company).

  Efektivita i ekologie

  Pro KKIG je při výstavbě nových projektů, jako je právě AIR DEPO v Tuchoměřicích, zásadní minimalizovat energetickou náročnost budov. Pracuje proto se solární energií, využívá zateplení budov a používá LED osvětlení. „K tomu všemu přidáváme další úrovně zelené certifikace. Mimo to apelujeme na naše nájemce, aby také přispívali k udržitelnosti prostřednictvím snižování své uhlíkové stopy. To zahrnuje úsilí o omezení emisí skleníkových plynů, zlepšení energetické efektivnosti a dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050,“ doplňuje Koch.

  KKIG by zároveň uvítala, kdyby obce získaly více prostředků z nových průmyslových objektů na svém území. „Takové haly nejen vytvářejí pracovní místa, ale také přinášejí přidanou hodnotu a podporují export. A ocenili bychom i přehodnocení změn ve stavebním zákoně,“ dodává Koch, podle kterého zjednodušení pro urychlení stavebního řízení nepřinesl.

  KKIG Holding

  · Česká investiční a developerská holdingová skupina s více než třicetiletou historií.

  · Má za sebou přes pět desítek úspěšných projektů a za své developerské projekty získala řadu ocenění.

  · Aktuálně vlastní a provozuje diverzifikované portfolio budov zaměřené na sklady a kanceláře s pronajímatelnou plochou v řádech desítek tisíců metrů čtverečních.

  · Strategie, dlouhodobý investiční plán a mnohaleté zkušenosti zajištují stabilitu, udržitelnost a vysoce kvalitní výkon společnosti.

  · Přehled projektů a více informací: https://www.kkinvestgroup.com/

  Zdroj: A11  Nepřehlédněte