Auta, sexuální služby a luxusní dovolené. Výrobci pervitinu vydělali 60 milionů

3.6.2021
Redakce

„Skupina byla schopna v průběhu noci na jeden var uvařit až půl kila vysoce kvalitního produktu,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. „Každý člen skupiny měl přesně stanovenou činnost, předem byl stanoven i podíl ze zisku a hmotnost drogy, kterou musel prodat,“ dodal. Peníze za pervitin členové skupiny podle Rybanského utráceli za nákup surovin pro výrobu drogy a také za dlouhé luxusní dovolené v Malajsii a Karibiku, za nemovitosti a drahá auta nebo sexuální služby.

Na zadržení gangu, které policie naplánovala ve stejnou dobu na různých místech republiky, kriminalisté z jižních Čech a Prahy spolupracovali se členy zásahové jednotky. Počkali, až hlavní organizátor dokončí poslední fázi výroby pervitinu. Zadržen byl spolu s dalším členem organizované skupiny, který měl v době policejního zásahu u sebe nabitou brokovnici.

Obchodovat s drogami se nevyplácí. Své o tom ví skupina mužů z Karvinska, která je kupovala na darknetu

Při domovních prohlídkách policie našla kompletní velkokapacitní chemickou laboratoř na výrobu pervitinu, přes 2,5 kilogramu drogy, 20 kilogramů léčivých přípravků pro výrobu drogy a 2,3 milionu korun v různých měnách. Kriminalisté u členů gangu zajistili také čtyři auta, jachtu, rodinný dům, dvě dlouhé zbraně s optikou a tlumičem včetně nábojů a pistoli. „Proti všem zadrženým je vedeno exekuční řízení,“ uvedl Rybanský.

Skupina podle mluvčího pervitin vyráběla i na jachtě, která měla otvor směřujícím přímo do vody připravený pro případ, že by se gang potřeboval rychle zbavit celé varny i drog. „Další zajímavostí je, že veškerou hotovost získanou z prodeje pervitinu ukládali mimo běžné bankovní účty do bezpečnostních schránek. Mimo značné finanční hotovosti měli v bezpečnostních schránkách ukrytý cca jeden kilogram vysoce kvalitního pervitinu,“ doplnil Rybanský.

Z pěti vazebně stíhaných členů gangu jeden čelí také obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí a nedovoleného ozbrojování, uvedl mluvčí. „V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody od deseti do 18 let,“ dodal.

adp/ČTKNepřehlédněte