20.11.2020
Plzeňsko

Divadlo alfa bude součástí Noci divadel

Plzeňské Divadlo Alfa je tradičním účastníkem Noci divadel a nevynechá ji ani letos, kdy se divadla se svými diváky mohou setkat pouze prostřednictvím online platformy. V sobotu 21. 11. se Alfa stane součástí devítihodinového telemostu, který propojí více než dvě desítky divadel z celé republiky. Plzeňští loutkáři do vysílání přispějí živým streamem představení Pohádky ovčí babičky a dvěma krátkými workshopy na téma práce s loutkou.

lochotínský park
19.11.2020
Plzeňsko

Další etapa obnovy Lochotínského parku je dokončena

Výsadbou stromů a keřů v jihovýchodní části Lochotínského parku dokončila Správa veřejného statku města Plzně druhou etapu obnovy parku. Navázala tak na první etapu jeho celkové revitalizace, která se uskutečnila v roce 2015. Náklady na druhou fázi představovaly 14 milionů korun.

19.11.2020
Plzeňsko

S uzavírkou v Husově ulici v Plzni musíme počítat do konce listopadu

Nadále trvá částečná uzavírka Husovy ulice po havárii na budově děkanátu lékařské fakulty. Část římsy o délce zhruba 15 metrů se zřítila už 19. října časných ranních hodinách. Sutiny zasypaly chodník i část ulice. V těchto dnech na budově pokračují opravy.  

Václav Havel
16.11.2020
Plzeňsko

17. listopad na Západočeské univerzitě v Plzni

Západočeská univerzita v Plzni neoslaví patřičně Mezinárodní den studentstva a Den boje za svobodu a demokracii. A to kvůli koronavirové epidemii. I slavnostní zasedání Vědecké rady ZČU, každoročně pořádané právě v souvislosti s tímto významný dnem, je odloženo na příští rok.

16.11.2020
Plzeňsko

Plzeň dokončila karanténní objekt pro lidi bez domova

Rada města dnes schválila užívání městského objektu na adrese Masarykova 19/Školní 1 na Doubravce jako karanténního zařízení pro lidi bez přístřeší. Objekt začne tomuto účelu sloužit poté, co k tomu vydá příkaz Krajská hygienická stanice Plzeňského kraje.

PMDP obnoví školní spoje
15.11.2020
Plzeňsko

S nástupem dětí do škol posílí v Plzni autobusy

Školní výuka pro prvňáky, druháky a žáky speciálních škol bude v celé České republice obnovena ve středu 18. listopadu. Na to se připravují také Plzeňské městské dopravní podniky, které opět navýší provoz některých svých autobusových linek.