Babišův syn přišel na zahájení kampaně. „Proč jsi mi ublížil, i s tím Rusem Protopopovem. Budu se bránit,“ vmetl premiérovi do tváře

2.9.2021
Jan Štoll

„Právě jsem vyšel od psychologa a mám soudního znalce. Jak se cítíš, když mě vidíš?“ řekl Andrej Babiš ml. Mezi tím se mezi Babiše a jeho syna postavila ochranka.

„Proč jsi mi ublížil, i s tím Rusem Protopopovem. Budu se bránit a budu bojovat nejen za sebe,“ dodal Babiš mladší. Babiš mladší dlouhodobě tvrdí, že byl unesen na Krym. Na něj je měl zavléct právě Protopopov, jeho žena Dita Protopopová pak měla zajistit falešnou diagnózu k jeho psychickému zdraví. Následně měl být Babiš mladší uklizen do Švýcarska, aby nemohl vypovídat před Českou policií v kauze Čapího hnízda, na které měla být neoprávněně čerpána evropská dotace 50 milionů korun.

„Přeji ti hodně štěstí v tvé kampani a oblbování českého národa tvojí sektou ANO. Měj se,“ řekl Andrej Babiš mladší.

„Chci k tomu jenom říci, že jsem se o svého syna vždycky řádně staral,“ řekl k vystoupení svého syna posléze premiér. „Já myslím, že všichni dobře vědí, co tady je. Co se stalo, kdo využívá mého syna proti mě. Mě to mrzí. My víme, kdo ho zneužívá, ale já o tom nechci mluvit. Mám čisté svědomí. Nepřeju žádnému rodiči, aby tohle zažil,“ řekl Babiš. V průběhu řeči jeho syna ale Babiš neřekl nic, neprojevil jedinou emoci, pouze jednou zavrtěl hlavou, a občas úkosem sledoval okolo stojící novináře a členy svého štábu.

Následně se Babiš mladší ještě vyjádřil pro aktualne.cz.  „Omlouvám se za můj rozhořčený projev, ale ten pán si to zaslouží. Už mu neříkám můj otec. Je to váš premiér České republiky, a klidně si ho volte, babičky,“ pokračoval. „Moje výčitka je, že lže Vašemu národu,“ dodal.

Babiš junior na sociálních zveřejnil termíny, kdy by měl vypovídat na policii kvůli kauze Čapí hnízdo a svému zavlečení na Krym. „Pro ty, kteří se ptají, kdy budu vypovídat na policii: pokud mě nesmete nějaké tornádo, neuklouznu v koupelně nebo tak nějak, tak k zavlečení na Krym 9. 9., k Čapímu hnízdu 13. 9.,“ napsal.

S přispěním ČTKNepřehlédněte