Beroun vyplatil další peníze za pomoc při dopadení sprejerů

30.9.2019
Ondřej Matěj Hrubeš

„Člověk, kterému jsme odměnu vyplatili, dal celou částku na dobročinné účely. Nechce ty peníze pro sebe,“ dodala starostka.

Odměna má lidi motivovat k tomu, aby nebyli lhostejní a podobné případy hlásili. Dopadnout sprejery a také jim čin prokázat však podle Chalupové není jednoduché. Město dosud vyplatilo na odměnách celkem 30.000 Kč. Radnice prostředky uvolňuje až v okamžiku, kdy policie sprejera obviní. Chce tak předcházet tomu, aby na sebe lidé bezdůvodně žalovali. Vedení města se inspirovalo v Kadani na Chomutovsku, kde byla zavedena podobná odměna.

Beroun se s případy sprejerství stále potýká. Letos strážníci dopadli tři skupiny sprejerů, u dvou z nich již bylo zahájeno trestní stíhání. V minulosti sprejeři v Berouně poničili například novou fasádu kulturního domu Plzeňka nebo opravenou zeď u fary.

Zejména o víkendech se podle radnice po Berouně potloukají skupiny podnapilých mladých lidí, kteří ničí městský i soukromý majetek. Díky všímavosti kolemjdoucího se nedávno podařilo zadržet tři mladíky, kteří demolovali dopravní značení a mobiliář na autobusovém nádraží.

OMH, ČTKNepřehlédněte