Hořovice šetří. Příspěvkové organizace dostanou o desetinu méně peněz

Rada města Hořovice schválila na poslední radě v roce 2020 rozpočty na rok 2021 u všech příspěvkových organizací, jejichž je město Hořovice zřizovatelem. Starosta Hořovic Jiří Peřina nám k tomu řekl:

„Celkem máme 8 příspěvkových organizací. Všem jsme krátili pro letošek příspěvek o 10procent, protože jsou mnohem nižší daňové příjmy. Jediná příspěvková organizace, která dostala víc, je Městská správa bytového a nebytového fondu (MSBNF). Bylo to i na základě požadavku veřejnosti, aby se zkvalitnila péče o veřejnou zeleň a o pořádek ve městě. Na to samozřejmě budou potřeba lidé a také technika. Budeme se snažit vše prostřednictvím našich Technických služeb vylepšit. Udělali jsme si také přehled, kolik by nás stálo, kdyby byly tyto práce zajištěny externě. Podle nabídek by nás to vyšlo dráž, dokonce i podstatně dráž, než když si vše budeme zajišťovat sami.

Taky pod MSBNF patří Sběrný dvůr, až skončí nouzový stav, bude otevřený téměř každý den v týdnu. Takže i tam chceme zlepšit služby pro občany.

Kultura stagnuje samozřejmě i v Hořovicích, všechno je zakázáno. Takže se všechny kulturní akce přesouvají na jarní měsíce, nebo se ruší, když se nedají zajistit náhradní termíny. Největší propad v příjmech Městského kulturního centra (MKC) je z pronájmu prostor k pořádání maturitních a jiných plesů, večírků a akcí soukromých firem apod. MKC si musí blokovat peníze pro případ, že bude vracet peníze za již zakoupené vstupenky na akce, které nebylo možné přesunout. Vlastně nikdo pořádně neví, co se uskuteční a co ne.“

V Berouně uklidili elektrokola. Mráz by zničil baterie

Město v loňském roce uspořádalo výběrové řízení na vyvážení odpadkových košů. Pana starosty jsem se zeptala, jak výběrové řízení dopadlo.

„Dostali jsme pouze jednu nabídku od firmy AVE – odpadové hospodářství za podmínek, které jsou pro nás nepřijatelné. Původně jsme platili 8,- Kč za vyprázdnění jednoho koše, nyní přišla nabídka téměř 20,-Kč za koš. Od ledna tuto službu také zajišťují naše Technické služby, které patří pod MSBNF. Máme na to pozitivní ohlasy. MSBNF dáváme příspěvek a oni s ním hospodaří, tedy v rámci své činnosti zajišťují i vyvážení odpadkových košů.

Z technického vybavení budeme navíc pořizovat pouze jednu multikáru. Původní multikáry jsou staré 30 – 40 let. Máme jeden nový elektro vůz. Zatím nevíme, na jaký pohon bude další multikára, jednání s případnými dodavateli probíhají.“

23.2.2021
Přes složitou epidemiologickou situaci probíhá dál řada investičních akcí. To se projevilo i v programu...
23.2.2021
Církev československá husitská ve Tmani si letos připomíná 100 let od počátků svého vzniku v...
18.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
18.2.2021
DobroDílo oficiálně zahájilo svou činnost v Králově Dvoře na podzim roku 2019. Vstoupilo tak nedávno...
17.2.2021
Druhý únorový týden se děti školní družiny ZŠ Beroun-Závodí vydaly v maskách na průvod od...
17.2.2021
Není to tak dlouho, kdy byl revitalizován rybník v Lesoparku Dražovka v Hořovicích. Kolem něj...
16.2.2021
Rozvolňování protikoronavirových opatření je v nedohlednu, dlouhodobá výuka teorie a řešitelské soutěže na dálku jsou...
16.2.2021
Na hranicích příbramského a berounského okresu působí parta mladých lidí, kteří si říkají Dovedové Křešín....
16.2.2021
V Českém krasu, na návrší Zlatého koně u Koněpruských jeskyní začala dlouho očekávaná stavba domu...
3.2.2021
V srpnu by se v Litni mohl uskutečnit jedinečný koncert u příležitosti 10. výročí Festivalu...
29.1.2021
Ani nepříznivá koronavirová situace nevedla ke zrušení v pořadí již šestého ročníku celostátní soutěže Komunální...
Reklama