Odměna za jaro dorazila do nemocnic v Hořovicích a v Berouně

Petra Horáková, tisková mluvčí Nemocnice Hořovice a Rehabilitační nemocnice Beroun, nás v úterý 27. října informovala, že v pondělí přišla od Ministerstva zdravotnictví dotace na mimořádné odměny zaměstnancům za jarní vlnu pandemie.

Majitel obou nemocnic Sotirios Zavalianis k tomu řekl: „Rozhodli jsme se, že nechceme čekat na termín výplaty mezd, proto je již zítra (pozn. red.: úterý 27. října) posíláme na bankovní účty našich zaměstnanců. Děkuji Ministerstvu zdravotnictví, že ocenilo nasazení zdravotníků v této době. Zaměstnanci našich nemocnic každý den pracují ve snaze pomoci druhým s maximálním nasazením, často nad rámec svých povinností. Rád bych jim touto cestou poděkoval za vstřícnost a obětavost v této nelehké době.“

Dále nám MgA. P. Horáková sdělila, že aktuální počet hospitalizovaných pacientů v souvislosti s COVID-19 v Nemocnici Hořovice je 42. Z tohoto počtu je 33 pacientů pozitivních na COVID-19 a 9 pacientů je suspektních.

Pro zaměstnance, kteří mají děti školního věku, po dobu uzavření škol nemocnice zřídila hlídací skupiny, kde je pobyt pro děti zdarma a kde se o ně stará pedagogický personál.

Podle slov tiskové mluvčí, mají již několik desítek zaměstnanců, kteří jsou COVID-19 pozitivní nebo mají nařízenou karanténu. Situace začíná být vážná, ale zatím je personální situace v hořovické nemocnici stabilní. Současně v nemocnici probíhá restrukturalizace péče tak, aby byla co nejlépe připravena na nárůst hospitalizací COVID-19 pozitivních pacientů, z toho důvodu již nemocnice koncem minulé týdne omezila některé neakutní operační výkony.

Dál P. Horáková řekla: „V tuto chvíli spolupracujeme hlavně se Střední zdravotní školou v Berouně, odkud nám přišlo pomoci několik studentek nejvyšších ročníků. Stejně jako na jaře navazujeme spolupráci i s mediky lékařských fakult.“

Test na COVID-19 je možný provést v Nemocnici Hořovice i v Rehabilitační nemocnici Beroun, kde jsou odběrová místa. Obě místa jsou umístěna na parkovištích před nemocnicemi. Odběry je možné provést jen na základě předchozího objednání na tel. č. 14500.

Odezvy na omezený pohyb osob v Hořovicích

Dnes, 16:20
Teprve sedmnáctiletí spolužáci z víceletého Gymnázia Václava Hraběte (GVH) stojí za výrazným úspěchem veřejné sbírky...
19.11.2020
I během distanční výuky se daří děti motivovat k učení a lepším výsledkům díky aplikaci...
14.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
14.11.2020
Každý rok Charita Beroun pořádala Noc venku, kdy si lidé mohli vyzkoušet spát venku tak,...
13.11.2020
Ve středu 11. listopadu v 9 hodin se před prodejnou COOP na Palackého nám. v...
12.11.2020
Ve snaze o větší ochranu zaměstnanců a pacientů v Nemocnici Hořovice přistoupili k důraznější kontrole...
12.11.2020
Město Beroun má velkou šanci získat dotaci na stavbu nové školní budovy s kapacitou 18...
9.11.2020
Králův Dvůr na Berounsku vybudoval sběrný dvůr, lidé už tak nemusejí s odpadem do Berouna....
9.11.2020
Letošní podzim se v Brdech nesl ve znamení nově uzavřených partnerství, která mají za cíl...
9.11.2020
Do středních Čech přijelo v letošním třetím čtvrtletí 443 748 turistů, meziročně o 2,5 procenta...
4.11.2020
Dýňování je dnes již všeobecně známý pojem, který je v naší krajině oblíbený teprve několik...
Reklama