Ze života pionýrů v Hrádku

Další fotky

Na začátku roku měla skupina 18 oddílů a 348 registrovaných členů. Na jaře se rozběhla činnost na plné obrátky. Ovšem koronavirus rozhodl, že se život skupiny zpomalil a částečně přesunul do virtuální roviny.

Jakmile přestala na konci května platit shromažďovací omezení, začaly opět pravidelné oddílové schůzky. Připravovaly se tábory. Ale ani ty nám letos nevyšly tak, jako v minulých padesáti letech. Uskutečnili jsme velkou společnou akci s městem Hrádek, pod názvem Hrádecký okruh, s masovou účastí především dětí. Oddílové příměstské tábory a letní aktivity proběhly místo pobytu na táboře v červenci u Spáleného mlýna. Poděkování patří nejen oddílovým vedoucím, kteří se o děti vzorně postarali, ale i městu za finanční pomoc.

Začátkem srpna se také podařilo uskutečnit menší týdenní airsoftový kemp na naší nové táborové základně u Bujesil. Veškerá činnost byla zajištěna bezchybně organizačně ale po hygienické stránce na vysoké úrovni.

Naši vedoucí se zapojili do organizace zábavného odpoledne v přírodním kinu, které se uskutečnilo společně s kulturním programem na počet výročí 695 let od první písemné zmínky o naší obci a 45 let od povýšení Hrádku za město.

ZČU Plzeň

Vynikající studenti plzeňských veřejných vysokých škol získali stipendia

Nový školní rok jsme přivítali tradiční akcí Dobrodružství na míru. V programu byla nabídka našich oddílů, soutěže, zájmové aktivity i posezení u táboráku s občerstvením. Vyvrcholením bylo vystoupení kapely Roháči z Lokte, kteří letos slaví čtyřicet let svého trvání. S jejich financováním opět pomohlo naše město. Pracovní aktivity jsme s dětmi rozvinuli při úklidu lesa v okolí přírodního kina a pionýrských chatek. Tatínek jednoho z členů oddílu Mraveniště akci nazval „procházka s Procházkou“ a dětem za odměnu přivezl pohoštění.

Poslední událostí pro děti byly cyklistické závody, které skupina připravila s městskou policií na dopravním hřišti u mateřské školky. Odměnami přispěl i pan Babický, který dětem věnoval vybavení na kola. Činnost oddílů a celé pionýrské skupiny se rozjela, ale situace s koronavirem nás opět omezuje. Čas ukáže, co nás čeká!

Text: Vlasta Vasková, vedoucí Pionýrské skupiny Hrádek

FOTO: Ze života pionýrů v Hrádku

Ze života pionýrů v Hrádku - Hrádek pionyrZe života pionýrů v Hrádku - Hrádek pionyrZe života pionýrů v Hrádku - Hrádek pionyrZe života pionýrů v Hrádku - Hrádek pionyrZe života pionýrů v Hrádku - Hrádek pionyr
Další fotky
Ze života pionýrů v Hrádku - Hrádek pionyrZe života pionýrů v Hrádku - Hrádek pionyrZe života pionýrů v Hrádku - Hrádek pionyrZe života pionýrů v Hrádku - Hrádek pionyr
Včera, 14:19
Petra Horáková, tisková mluvčí Nemocnice Hořovice a Rehabilitační nemocnice Beroun, nás v úterý 27. října...
22.10.2020
Vážení obyvatelé Hořovic, vážení zákazníci, v uplynulých letech jste čas od času mohli zaslechnout nebo...
22.10.2020
Ve středu 21. října vyhlásila vláda další omezení v souvislosti s koronavirem. K již existujícím...
21.10.2020
Vzhledem k zhoršující se hygienicko-epidemiologické situaci související s šířením COVID-19 NH a v souladu s...
20.10.2020
V Hořovicích se připravuje hudební multižánrový festival do Klubu Labe na březen příštího roku. Je...
20.10.2020
V pondělí 12. října uplynulo právě dvacet let od otevření medvědária v Berouně, kde jsou...
15.10.2020
V sobotu 19. září se uskutečnilo v obřadní síni MěÚ Zbiroh slavnostní vítání nových občánků...
14.10.2020
Pečující na Berounsku, Dobříšsku a Hořovicku mohou zdarma využít zajímavé nabídky. Uvádíme ty, které jsou...
14.10.2020
Celý víkend od 18. do 20. září se ještě mohly, sice s malým omezením, konat...
14.10.2020
Z důvodu nevyhovujícího stavu protihlukové stěny na dálnici D5 mezi kilometry 9,23-10,5 v pravé krajnici...
Reklama