Bez registrace se mohou lidé očkovat také v teplické Fontáně

7.12.2021
Redakce

V nákupním centru v Teplicích se dnes otevřelo očkovací místo pro neregistrované zájemce o vakcínu proti covidu-19. Ve frontě čekali lidé už tři čtvrtě hodiny před otevřením, byli to hlavně zájemci o posilující dávku vakcíny.

V Ústeckém kraji je to první takové místo. Zájem o očkování je velký. „Děčínská a teplická nemocnice mají velmi malé průchozí kapacity v rámci svých areálu, proto jsme posílili očkovací personál a otevřeli centrum bez registrace, kde budeme pouze v úterý a ve čtvrtek,“ řekl ČTK krajský koordinátor pro očkování Petr Severa. Registrovaní zájemci mohou nadále do nemocnice.

V nákupním centru Fontana čekaly desítky lidí. „Já jsem registrovaná v nemocnici od 29. listopadu, ale doteď mi nepřišla sms, takže jsem tady,“ řekla ČTK Zuzana, která si přišla pro posilující dávku vakcíny. Stejně na tom byl i pětašedesátiletý Josef. „Doufám, že tady nebudu stát déle než hodinu,“ podotkl. Ve frontě převažovali starší lidé, bylo tu několik mladších, kteří se k očkování většinou vyjadřovat nechtěli. „Nezlobte se, nic neřeknu,“ kroutil hlavou asi pětadvacetiletý muž.

Zájem o první dávku skokově vzrostl zhruba v polovině listopadu, teď mírně klesá. „Denně se registruje maximálně 200 nových zájemců na celý Ústecký kraj. Narůstá počet zájemců o posilující dávku, což odpovídá tomu, že se nejvíc očkovalo v květnu a červnu,“ uvedl Severa. Za týden zdravotníci v regionu nyní podají asi 27 tisíc dávek, v květnu to bylo týdně díky velkokapacitním centrům zhruba 45 tisíc.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte