Burčákobraní v Radotíně přálo počasí, myšleno bylo i na hygienu

14.9.2020
Andrea Cerqueirová

Slavnost se konala před radotínskou radnicí na náměstí Sv. Petra a Pavla, tradičně ji pořádala městská část Praha 16 ve spolupráci s Českým archivem vín, který mimo jiné organizuje jednu z nejprestižnějších soutěží v České republice „Vinař roku“. Lidé si mohli zakoupit burčáky od moravských vinařů, kdo měl zájem o klasické víno, mohl si dát i to. A k tomu samozřejmě různé pochutiny.

Kvalitní burčák poznáte zrakem

Připraven byl i program pro děti – pohádkový stan, ve kterém vystoupilo Divadlo Kaká. K pití si mohly dát mimo jiné nekvašený mošt. Organizátoři mysleli i bezpečnostní a hygienická opatření, spojená s šířením koronavirové infekce. Proto byly na každém stánku i u toalet k dispozici dezinfekce na ruce. Všechny prostory pro občerstvení byly pravidelně uklízeny a dezinfikovány.

Sklenička vína a hezká hudba

Ještě před Radotínským Burčákobraním vydal místní měsíčník Noviny Prahy 16 rozhovor s Jitkou Zelenkovou, v němž se Petr Buček zeptal, jaký je její vztah k vínu, včetně burčáku. „Samozřejmě kladný! Navzdory tomu, že se mi jednou burčák rozletěl po celé kuchyni. Víno mám ráda hlavně červené. Sklenička dobrého vína, dobrá společnost a hezká hudba, to je ta nejlepší kombinace,“ odpověděla zpěvačka.

„Takhle si taky představuji svoje posluchače, vždycky když dávám dohromady nové album. Že si najdou chvíli klidu, sednou si, dají si k tomu něco dobrého a užijí si tu atmosféru,“ dodala.Nepřehlédněte