• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Burza škol byla zaměřena na žáky 9. tříd základních škol

    26.10.2023

    Burza škol. Akce zaměřená na žáky devátých tříd základních škol, kteří se budou už brzy rozhodovat o svém dalším studiu. Ve Vsetíně se konala 11. a 12. října. Organizátorem byla Vsetínská pobočka úřadu práce.

    Zájemcům o studium se tu představila necelá čtyřicítka škol a přibližně dvě desítky zaměstnavatelů. Střední školy tady nabízí od strojírenských oborů, přes pedikúry, manikúry, kadeřníky. Byla tu ale i policejní škola a vojáci, takže portfolio oborů bylo opravdu velmi široké.

    Nabídku představení středních škol využili žáci a rodiče z celého okresu. Dost možná i kvůli tomu, jak v letošním roce proběhly přijímací zkoušky. Počty míst u některých oborů totiž praskaly ve švech. A ve Vsetíně se přetlak studentů projevil u dvou středních škol.

    Problém nebyl v absolutních počtech míst na středních školách v Česku, těch bylo dostatek. Kamenem úrazu byl zájem o konkrétní obory a školy. I když počty deváťáků v roce 2024 oproti jaru 2023 nepatrně klesnou, podobný scénář se může opakovat. A některé školy se na to připravují.

    Vsetínská burza škol byla určitě užitečnou akcí pro ty, kteří kromě informací z internetu potřebují doplnit poznatky, podle kterých se pak dál budou více zajímat o tu či onu školu nebo studijní obor.

    Zdroj: A 11 TV

    Nepřehlédněte