Centrum RoSa získalo ocenění za práci pro seniory. Pořádá akce pro celou rodinu

5.10.2017
Bohumil Brejžek

Podle francouzského vzoru

Centrum RoSa funguje od roku 2015. Je součástí Rezidence RoSa, v níž bydlí především senioři odkázaní na částečnou péči. Jedná se přitom o aktivní lidi, kteří ale chtějí mít z různých důvodů na dosah služby a zdravotní personál s péčí 24 hodin denně. Senioři mají v RoSe k dispozici lékaře, gerontologa, rehabilitační pracovníky, ale také restauraci a další služby. Jejich bezpečí střeží kamerový systém vchodů a nepřetržitá ostraha. Objekt je koncipován bezbariérově, povrchy jsou protiskluzné a jsou použity snadno udržovatelné a trvanlivé materiály.

„Rozdíl oproti klasickým českým domovům pro seniory je v otevřenosti. Chceme, aby v naší rezidenci probíhal mezigenerační kontakt. Řadu aktivit určených našim klientům mohou využívat i další senioři,“ říká zakladatelka Centra a Rezidence RoSa v pražských Kobylisích Anna Ježková. V centru RoSa je totiž každý den zajímavý program pro celou rodinu i veřejnost, v němž nechybí vzdělávací programy, zdravotní cvičení, poradenství pro seniory, tvůrčí dílny i třeba výuka cizích jazyků.

FOTO: Centrum RoSa získalo ocenění za práci pro seniory. Pořádá akce pro celou rodinu

Centrum RoSa získalo ocenění za práci pro seniory. Pořádá akce pro celou rodinu - Cenrtum RoSa-divadlo pro dětiCentrum RoSa získalo ocenění za práci pro seniory. Pořádá akce pro celou rodinu - Centrum RoSa-kurz trénování pamětiCentrum RoSa získalo ocenění za práci pro seniory. Pořádá akce pro celou rodinu - RoSa – Jiří Menzel si prohlíží ukázkový bytCentrum RoSa získalo ocenění za práci pro seniory. Pořádá akce pro celou rodinu - RoSa hlavní vchod

Nadace Charty 77 oceňovala již popáté

Cenu Klub roku vyhlašuje Nadace Charty 77 v rámci svého projektu SenSen/Senzační senioři. V pátém ročníku se sešlo 91 nominací. Navrhovaly je seniorské kluby, společenské organizace, nezisková sdružení, samosprávy obcí, měst, krajů, školy, stálé kulturní a sportovní organizace.

Zástupci centra převzali diplom v Pražské křižovatce, kde také z úst herečky Zdeňky Procházkové zazněly básně šestadevadesátileté autorky z RoSy Josefy Tibitanzlové. „Centrum RoSa si právem zaslouží ocenit. Jeho činnost ať už v oblasti vzdělávací, kulturní nebo charitativní je inspirací pro další kluby Senzačních Seniorů. Líbí se nám, že vydávají časopis, spolupracují se základními školami, vytvářejí akce, kde se mohou potkat senioři s mladšími generacemi, jako jsou výstavy, divadelní přestavení nebo jarmarky. Vážíme si takového nasazení pro seniory,“ upřesnila ředitelka Nadace Charty 77 Božena Jirků.

„Vážíme si tohoto ocenění, které vnímáme jako odměnu naší dvouleté práce a jako výzvu a závazek do budoucna. Rozhodně totiž chceme v práci pro seniory pokračovat, protože počet zájemců o naše aktivity roste a to nás těší a dává to naší práci smysl,“ ubezpečuje Anna Ježková.


Témata:

Nepřehlédněte