Češi opět nezklamali! Pivo a melouny jdou v tropech na dračku

18.6.2021
Redakce

Prodeje vzrostly kromě piva také u melounů a dalšího zejména sezonního ovoce, které lidé kupují nejen kvůli osvěžení, ale i k přípravě tzv. smoothies (ovocných nápojů). Vyplývá to z dnešní ankety mezi potravinářskými sítěmi.

Obchody Albert evidují v souvislosti s první letošní vlnou opravdových letních teplot u nealkoholických nápojů a balených vod vyšší zájem o desítky procent. „U piv se pak jedná o méně stupňová, tedy výčepní piva, nicméně zaznamenáváme nárůst celé kategorie piv včetně ležáků a pivních speciálů,“ řekl ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček.

Prodejny Penny sledují momentálně největší nárůsty prodejů u ovoce. Lidé podle mluvčího společnosti Tomáše Kubíka kupují především to sezonní, jako jsou jahody, zájem je podle něj také o melouny. Vyšší poptávka je v Penny také po balených vodách, sycených limonádách či nealkoholickém pivu.

„Tesco hlásí u nápojů vyšší prodeje o více než 20 procent v porovnání s loňským rokem, oproti běžnému období se jedná o nárůst až o 100 procent,“ uvedl mluvčí společnosti Václav Koukolíček. V hypermarketech Globus podle jejich mluvčí Anety Turnovské první vlna tropických teplot zvedla prodej melounů, piv, balených vod a limonád o 50 procent.

V ČR ve čtvrtek padaly teplotní rekordy, nejtepleji bylo v Plzni-Bolevci, kde naměřili 33,3 stupně. Třicetistupňové vedro zůstane v tuzemsku i o víkendu, meteorologové očekávají v sobotu odpoledne 31 až 35 stupňů, v neděli až 36 stupňů Celsia.

azNepřehlédněte