• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Historie české armády na fotkách za čtvrstoletí. Jak se proměnila?

  16.3.2018
  Fefík
  Další fotky

  Podle nejnovějších údajů má naše armáda 23 184 vojáků, 6515 civilních a 1148 státních zaměstnanců. Rozpočet armády činí bezmála 58 miliard, tedy 1,13 procent HDP.

  Na „Kulaťáku“ měla vyrůst monstrózní věž pro komunistickou armádu. Proč tam nakonec není? 

  Na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích před Generálním štábem je panelová výstava k pětadvacetileté historii Armády České republiky.

  Armáda České republiky představuje hlavní složku ozbrojených sil státu (do nichž se dále řadí Vojenská kancelář prezidenta republiky a Hradní stráž).

  Bez spojení není velení. Podívejte se na unikátní historické fotky spojovacích vojsk

  Hlavní úkoly Armády České republiky stanovuje zákon č. 219/1999 Sb., o ozbrojených silách České republiky, jako obranu ČR proti vnějšímu napadení a plnění úkolů vyplývajících z mezinárodních smluvních závazků ČR o společné obraně.

  FOTO: Česká armáda – fotky z výstavy

  Česká armáda – fotky z výstavy - Čeští vojáciČeská armáda – fotky z výstavy - Prezident Václav Havel přehlíží s ministrem obrany Miroslavem Výborným hradní strážČeská armáda – fotky z výstavy - První velká zkouška – Perský zálivČeská armáda – fotky z výstavy - Výsadkáři 43. mechanizovaného prapor v ChrudimiČeská armáda – fotky z výstavy - Slavnostní nástup 4. brigády rychlého nasazení v Žatci, rok 2014
  Další fotky
  Česká armáda – fotky z výstavy - Panelová výstava před generálním štábemČeská armáda – fotky z výstavy - Z výzbroje naší armády: Casa C 295-MČeská armáda – fotky z výstavy - Z výzbroje naší armády: Casa C 295-MČeská armáda – fotky z výstavy - Gripeny budou ve výbavě naší armády nejméně do roku 2027Česká armáda – fotky z výstavy - Zahraniční mise – BalkánČeská armáda – fotky z výstavy - Vojenský sport: Eva SamkováČeská armáda – fotky z výstavy - Předseda vlády Václav Klaus s generálem Sedláčkem a pilotem Stanislavem Hlučkou.Česká armáda – fotky z výstavy - Armádní generál Karel PezlČeská armáda – fotky z výstavy - František Fajtl, 2002Česká armáda – fotky z výstavy - Generál Jaroslav Klemeš a nadpraporčík Miloš Prášil, zraněný v Afghánistánu, v cyrilometodějské kryptěČeská armáda – fotky z výstavy - Generál Jaroslav Klemeš a nadpraporčík Miloš Prášil, zraněný v Afghánistánu, v cyrilometodějské kryptě

  Předchůdcem Armády České republiky byla před rokem 1954 Československá armáda, v letech 1954–1990 Československá lidová armáda (ČSLA) a v letech 1990–1993 opět Československá armáda. Ta se 1. ledna 1993 rozdělila na dvě samostatné armády: Armádu České republiky a Armádu Slovenské republiky.

   

     Nepřehlédněte