Česká Lípa chce vylepšit byty v domě s pečovatelskou službou

2.12.2022
Fefík

Zvýšit komfort a bezpečí obyvatel Domu s pečovatelskou službou v Ústecké ulici na Ladech chce město Česká Lípa. V zařízení chystá rozsáhlé stavební úpravy, nyní hledá projektanta, který připraví kompletní projektovou dokumentaci.

V rámci úprav se v sociálním zařízení, které provozuje příspěvková organizace města Sociální služby města České Lípy, počítá především s přestavbou koupelen v jednotlivých bytech.

Koupelny by nově měly být bezbariérové a uzpůsobené tak, aby byly pro obyvatele Domu s pečovatelskou službou bezpečné a vybavené vším, co mohou obyvatelé potřebovat. V zařízení žijí lidé, kteří již k běžným činnostem potřebují alespoň částečnou asistenci a současný stav koupelen pro ně může představovat problém. Jsem proto ráda, že se projekt začal připravovat, pro zdejší obyvatele bude přestavba znamenat větší bezpečí a pohodlí,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.

Kromě přestavby koupelen se počítá také s úpravou nyní nevyužívaných prostor na dvoupokojové byty, s úpravou dalších prostor potřebných pro poskytování lékařských a sociálních služeb, s úpravou zázemí pro zaměstnance a také s kompletní výměnou vodoinstalace, kanalizace a elektroinstalace. Budoucí stavební práce jsou plánovány po etapách tak, aby nemuselo dojít k úplnému přerušení provozu objektu.

Moser otevřel brusičskou dílnu v Novém Boru

 

Předmětem veřejné zakázky, v rámci které město hledá projektanta, je nejen zpracování kompletní projektové dokumentace, ale také inženýrská činnost pro vydání potřebných povolení, součinnost při výběru zhotovitele a autorský dozor při provádění stavby.

Hodnotícím kritériem veřejné zakázky je z osmdesáti procent cena. Záleží nám však na tom, aby byl projekt připraven kvalitně, a proto je hodnotícím kritériem také z dvaceti procent zkušenost projektanta s podobnými projekty, kterou musí při podání nabídky prokázat,“ doplnila českolipská uvolněná radní Nela Cyrmon Theerová.

Poslední úpravy v Domě s pečovatelskou službou probíhaly loni na podzim, kdy město v domě vyměnilo tři osobní výtahy.  Výtahů je v domě celkem šest, čtyři osobní a dva nákladní, první osobní výtah byl vyměněn již v roce 2016.

Zdroj: Česká Lípa


Témata:

Nepřehlédněte