• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Česká pošta zdražuje dopisy i balíky. Kolik za ně nově zaplatíte?

  2.1.2018
  Soňa Brunnerová
  Další fotky

  Česká pošta po necelých dvou letech opět podraží některé své služby. Ke zdražení došlo naposledy v květnu 2016. Obyčejné psaní podraží o tři koruny, doporučené psaní dokonce o šest korun.

  Začátkem listopadu 2017 požadoval Český telekomunikační úřad razantní zdražení poštovních služeb, což by podle mluvčího České pošty znamenalo zdražení obyčejného dopisu na 25 korun. Česká pošta toto odmítala. Obyčejný dopis bude stát bez jedné koruny 20 korun.

  Běchovice dostaly peníze na rekonstrukci Staré pošty. Fungovala už v době, kdy dopisy rozvážely poštovní vozy tažené koňmi

  Zdraží dopisy, balíky do 2 kilo budou stát stejně

  Od 1. února Česká pošta upraví svou cenovou politiku. „Cena obyčejného psaní se zvýší o 3 koruny. Vzroste také cena doporučeného psaní, konkrétně o 6 korun. Cena balíku do ruky nebo balíku na poštu do dvou kilogramů zůstává stejná,“ uvádí tiskový mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

  Nové poštovní podmínky včetně veškerých změn najdete na webu České pošty a také budou k dispozici k nahlédnutí na všech jejích pobočkách.

  Pokud budete chtít pár korun ušetřit, můžete si pořídit Zákaznickou kartu České pošty, kterou si můžete zadarmo pořídit na pobočkách nebo na internetové stránce www.zakaznicka-karta.cz.

  Mají malé poštovní pobočky na vesnicích budoucnost?

  Výběr změn od února 2018

  • Za standardní dopis zaplatíte nově 19 Kč. Pokud budete chtít poslat doporučený dopis, zaplatíte 44 Kč.
  • Za balík do ruky do dvou kilogramů zaplatíte 128 Kč s DPH. Za balík na poštu do dvou kilogramů o dvacet korun méně.

  FOTO: Česká pošta od února zdraží obyčejné i doporučené dopisy a balíky nad 2 kg. Jak můžete ušetřit?

  Česká pošta od února zdraží obyčejné i doporučené dopisy a balíky nad 2 kg. Jak můžete ušetřit? - Česká pošta, schránkaČeská pošta od února zdraží obyčejné i doporučené dopisy a balíky nad 2 kg. Jak můžete ušetřit? - love-writing-gift-letterČeská pošta od února zdraží obyčejné i doporučené dopisy a balíky nad 2 kg. Jak můžete ušetřit? - obyčejné psaníČeská pošta od února zdraží obyčejné i doporučené dopisy a balíky nad 2 kg. Jak můžete ušetřit? - doporučené psaníČeská pošta od února zdraží obyčejné i doporučené dopisy a balíky nad 2 kg. Jak můžete ušetřit? - Česká pošta
  Další fotky
  Česká pošta od února zdraží obyčejné i doporučené dopisy a balíky nad 2 kg. Jak můžete ušetřit? - obyč balíkČeská pošta od února zdraží obyčejné i doporučené dopisy a balíky nad 2 kg. Jak můžete ušetřit? - balík do rukyČeská pošta od února zdraží obyčejné i doporučené dopisy a balíky nad 2 kg. Jak můžete ušetřit? - balík na poštuČeská pošta od února zdraží obyčejné i doporučené dopisy a balíky nad 2 kg. Jak můžete ušetřit? - cenný balík


  Nepřehlédněte