28.5.2021
Zajímavosti

Brutální loupežník a kanibal z 16. století. Vraždil těhotné a požíral nenarozené děti

Jméno Martin Roháč není všeobecně známé a nebýt bádání historiků, neznáme ho vůbec. Přesto se jedná o největšího sériového vraha, který v druhé polovině šestnáctého století vraždil kvůli penězům, ale i z rozmaru. Řádil i v dnešních středních Čechách, kde páchal ty největší zločiny, nad kterými i otrlým divákům brutálních krváků zůstane rozum stát.

26.5.2021
Praha

Sebevraždy slavných. Proč si úspěšní a známí lidé sáhli na život?

Uplynulo 19 let od úmrtí českého herce Vlastimila Brodského. Zemřel vlastní rukou v sobotu 20. dubna 2002 na své chatě. Není jediným umělcem, který spáchal sebevraždu. Iveta Bartošová, Karel Svoboda nebo například Jana Rybářová jsou dalšími, kteří se rozhodli dobrovolně odejít.

26.5.2021
Praha

Herec Marvan natočil za 50 let přes dvě stovky filmů. Totalita mu v tom nezabránila

Herec Jaroslav Marvan své první filmy začal točit již ve dvacátých letech, když mu bylo 25 let. Narodil se 11. prosince roku 1901 na Źižkově. Jeho posledním filmem byl muzikál Noc na Karlštejně, kde si zahrál pana purkrabího. Několikrát byl propírán v médiích kvůli nemanželským dětem a také kvůli tomu, že hrál za každého režimu.

20.5.2021
Zprávy

Alergie na vodu, jídlo i sex. Neuvěřitelné, všechno vás může zabít

Jaro v plném proudu a alergie mají pré. Všude létá pyl z kvetoucích rostlin a neusedá jen na našich autech, ale také ho poměrně dost vdechujeme. Letos je v takovém množství, že dělá problémy i řadě lidí, kteří běžně alergičtí nejsou. Také tu máme bodavý hmyz jako jsou komáři, včely a vosy, který také dovede pořádně potrápit. Věděli jste však, že existuje také alergie na vodu a na kovové mince?

20.5.2021
Zajímavosti

Legendární bufet Automat Koruna. Místo, kde vzniklo ruské vejce

Bufet s názvem Automat Koruna byl vyhlášený už za totality. Chodily sem všechny vrstvy obyvatel včetně tehdejšího prezidenta Zápotockého. Na počátku 90. let „Korunu“ vytlačily fast foody ze západu a o jejím velkém comebacku se vždy jen mluvilo, k realizaci však nikdy nedošlo.