• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Záhadná zmizení beze stopy. Kde jsou pohřešované ženy a děti?

  25.5.2021
  Soňa Brunnerová

  Čeští kriminalisté řešili mnoho případů, kdy léta marně pátrali po pohřešovaném člověku. Jsou mezi nimi dospělí lidé, ale i děti. Vybrali jsme několik případů záhadných zmizení z Prahy a středních Čech.

  Zmizela cestou od nádraží

  Tehdy dvaadvacetiletá Naděžda Jechumtálová z Neratovic je pohřešována bezmála 27 let. V polovině prosince roku 1994 hnědooká bruneta s vlnitými vlasy vystoupila na další vlakové zastávce v obci Chvatěruby a vydala se podél kolejí na cestu dlouhou kolem jednoho kilometru.

  Do práce nedorazila, policistům se nepodařilo najít jedinou stopu. Tři svědci ji viděli vystoupit z vlaku a jít pěšinou mezi lesem a kolejemi.

  Pomníček české kriminalistiky: Tělo ve dvou kufrech dorazilo na Slovensko. Kdo je vrahem Otýlie Vranské?

  Naďa nedůvěřovala mužům, protože se jako dítě stala obětí sexuálního devianta, kterého policisté vyslýchali, jenže měl alibi. Se svou rodinou však měla vztahy dobré. Jeden z lidí, kteří s Naďou vystupovali z vlaku, byl v minulosti odsouzen za loupežné přepadení. Ale ani v jeho případě se policistům nepodařilo najít žádný důkaz proti němu.

  Její babička kdysi vypověděla, že po několika dnech po zmizení mladé ženy měla telefonát, ve kterém zaslechla hlas své vnučky, ale potom telefon někdo položil.

  Sadistická šlechtična z Čech si nezadala ani s Čachtickou paní. Proč zůstaly její kruté činy zapomenuty?

  Honzíkovi by letos bylo 33

  Přesuňme se z Mělnicka do Prahy, kde se před více než 20 lety v Podolí beze stopy ztratil 17. ledna 1994 ani ne desetiletý Honzík Nejedlý (*1988). Hubený, ušatý třeťák si chtěl u svého kamaráda doma zahrát hry na počítači, jenže k němu už nedošel. Cesta byla dlouhá pouhých 100 metrů.

  Do pátrání se kromě policistů zapojil i hledač štěchovického pokladu Josef Mužík nebo senzibilové.
  Rodina Nejedlých žila několik stovek metrů od bazénu v Podolí. Tady si své oběti lovili pedofilové ze zahraničí. Policie je prošetřovala, ale na nic nepřišla.

  Přiznej se, Fučíku! Komunistický mučedník psal reportáže z vězení na motáky

  Na Honzíkovo nalezení byla vypsána stotisícová odměna, díky sousedce – restituentce byla odměna zvýšena na jeden milion korun. Bohužel se rodiče stali obětí několika žertů. Jeden prostitut pracující v gay klubu v Rakousku oznámil, že Honzu viděl, a pak ho spolu s dalším dítětem někam odvezli.

  Honzíkův otec v roce 2014 podlehl rakovině.

  Ztracena na dovolené

  Růžena Rybová z Berounska se ztratila před třinácti lety, pátrání bylo vyhlášeno 10. července 2008. Její dcera šla den předtím ohlásit na policii zmizení své maminky, která trávila dovolenou v Chorvatsku. Matka 22. června vyšla na pláž a kvůli své nemoci si zřejmě nemohla vzpomenout, kde je ubytovaná. Naposledy ji svědkové viděli na pláži a od té doby je nezvěstná. Tehdy jí bylo 63 let.

  Účetní vraždil kvůli marnotratné milence. I po více než 65 letech zůstává rozum stát nad brutalitou mordu Herty Černínové

     Nepřehlédněte