Českolipská radnice se rozhodla pomoci potřebným. Uspořádala sbírku potravin

18.12.2020
Fefík

Všechny vybrané věci rozdají pracovnice odboru sociálních věcí a zdravotnictví mezi místní obyvatele, kteří se ocitli v tíživé sociální situaci, většinou rodiny s dětmi nebo osoby bez přístřeší.

S nápadem přišly právě pracovnice odboru sociálních věcí a zdravotnictví, protože je v současné době velké množství lidí ve špatné sociální situaci, kteří mnohdy nemají prostředky ani na nákup základních potravin a drogerie.

Česká Lípa zahájila rekonstrukci divadla. Jak dlouho potrvá?

„Jsem nadšená, že se do sbírky zapojili všichni zaměstnanci napříč odbory. Velmi jim děkuji za jejich empatii a pochopení pro naše spoluobčany, kteří na tom nejsou dobře. Vážím si našich zaměstnanců za jejich ochotu ukrojit si část peněz ze svého výdělku a darovat je ve prospěch druhých. Společně dokázali, že jim potíže druhých nejsou lhostejné. I díky nim tak předvánoční situace v mnoha rodinách bude o něco veselejší,“ uvedla starostka města Česká Lípa Jitka Volfová.

Do sbírky se kromě zaměstnanců městského úřadu zapojili i všichni členové vedení města. Mezi potravinami se vybralo např. 133 instantních polévek, 225 paštik, 166 balení těstovin a více než 100 přesnídávek či kapsiček pro děti. Sortimentu drogerie pak vévodila mýdla, kterých se vybralo 47 a také šampony a sprchové gely, kterých se v rámci sbírky sešlo téměř sedmdesátNepřehlédněte