• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Češky a jejich zkušenosti s onanisty: Potkáváme je prakticky všude

  3.11.2017
  Soňa Brunnerová

  Setkání s exhibicionistou může být pro mnoho žen traumatizující zkušeností. V posledních době bohužel těchto událostí přibývá, jen v uplynulých dvou týdnech byly medializovány hned dva případy, kdy se dosud neznámí muži ukájeli před zraky mladých žen cestujících v metru. Oběma poškozeným se je podařilo zachytit na mobilní telefon. Byly tyto dvě epizody jen špičkou ledovce? Zmapovali jsme pro vás medializované případy z posledních let.

  Policisté sice nedokáží přesně určit, kolik trestných činů kvalifikovaných jako výtržnictví, je celkově setkání s masturbujícím exhibicionistou. Do výtržnictví totiž spadá mimo jiné rvačka, hanobení hrobu, ničení památek, nebo rušení průběhu organizovaného sportovního utkání.

  Policejní statistiky hovoří následovně:
  V roce 2016 bylo v Praze šetřeno 31 případů výtržnictví, z toho bylo 12 objasněno, což je 38,7 %. Ve středních Čechách objasnili 6 případů výtržnictví z 20, tedy 30 %. Co se znásilnění týče, tak v Praze byl objasněn 1 případ ze 7, ve Středočeském kraji 1 z 5.

  Žena natočila v metru onanistu a pak ho vypekla. Podívejte se na video

  FOTO: Na lince metra C řádil další onanista

  Na lince metra C řádil další onanista - Onanista, ProsekNa lince metra C řádil další onanista - OnanistaNa lince metra C řádil další onanista - Onanista ProsekNa lince metra C řádil další onanista - Onanista Prosek

  Pokud se policii nepodaří případ vyšetřit vlastními silami, medializují jej. JE obtížné predikovat, kde a kdy se můžete s onanistou na veřejnosti potkat. Každý exhibicionista má trošku jiné preference. Některému stačí městský park, jiný navštíví raději rovnou Václavské náměstím, kde je šance, že jej spatří mnohem širší publikum. To soudíme z případů, které se dostaly do éteru. V českých médiích se objevily desítky zpráv o střetu s exhibujícím onanistou. Připomínáme některé z nich.

  Praha: Metro, tramvaj, park, vysokoškolské koleje, Václavák i koupaliště…

  Poslední dva medializované případy pražských „honimírů“, jak onanisty nazvala ve své poslední tiskové zprávě sama Policie ČR, se staly v pražském metru letos na podzim, a to na lince A a C. Poškozené ženy si jejich podobu zaznamenaly na mobilní telefon. Exhibicionisté si obvykle vybírají místa s větší koncentrací osob.

  „Mojí ani ne 20letou sestru dvakrát ve stejný den v tramvaji obtěžoval stejný muž. Stalo se to na Břevnově letos v září,“ prozradila jedna ze čtenářek Našeho REGIONU.

  Policie hledá pachatele: Stoupl si v metru před ženu a začal se uspokojovat

  „V Praze 7 u kolejí jsem potkala onanistu, to bylo asi před čtyřmi lety. Další mi před několika lety nabízel pětistovku, když se na něj při tom, když onanuje, budu dívat. Stalo se mi to také na Praze 7. Letos v srpnu jsem zaslechla příběh jedné známé, kterou i s její kamarádkou pozoroval skrze plot mladík a onanoval při tom. Vždy ho okřikly, aby šel pryč, tak popošel, ale po chvíli se vrátil a pokračoval dál. Stalo se to na jednom z pražských koupališť,“ svěřila se Našemu REGIONU mladá žena, která si také nepřála být jmenována.

  Letos v květnu policisté chytili mladíka, který se chodil uspokojovat k vysokoškolským kolejím Na Větrníku. Studentka, která na něj zavolala policii, ho tam potkávala opakovaně. U strahovských kolejí a kolejí Na Větrníku došlo bohužel i k fyzickému přepadení mladých žen. Podezřelého z pokusu o znásilnění u strahovských kolejí letos v červnu zadržela policie. Kvůli množícím se případům obtěžování mladých studentek dokonce před dvěma lety vybudovali Na Věterníku novou policejní služebnu.

  V polovině letošního července se jeden z onanistů vydal na Václavské náměstí a kolemjdoucí mu podle všeho vůbec nevadili. Pro své uspokojení si vybral lavičku v blízkosti sochy Svatého Václava. Zadrželi ho městští strážníci.

  Nová policejní data: 5 nejnebezpečnějších míst Prahy

  Znáte starší medializované případy z hlavního města?

  Průmyslová kamera v metru zachytila muže, který masturboval ve stanici Hradčanská. Jiný případ sebeuspokojování v metru se odehrál ve stanici Invalidovna, kde si onanista při svém amorálním počínání listoval v dámském módním časopisu. Stalo se to před 2 lety v září.  Policii se v těchto případech podařilo oba muže zadržet.

  Jeden exhibicionista se před 2 lety pohyboval také v tramvaji č. 17 v okolí Kobylis. Poškozenou oslovil pod záminkou vyplnění dotazníku, ve kterém se ovšem začal vyptávat intimní otázky. Po chvíli dotazování začal masturbovat, načež dívka utekla. Ale ke své smůle muže potkala ještě jednou.

  5 aktuálně nejbezpečnějších míst v Praze

  V březnu 2013 byl medializován případ, kdy si jeden z onanistů vybral pro sebeukájení vlak z Pardubic do Prahy a uspokojoval se nad spícími ženami. Muže zadrželi policisté hned na hlavním nádraží v Praze.

  V říjnu 2013 se v médiích objevil dokonce poněkud unikátní případ masturbující ženy. I ta si pro své počínání vybrala pražské metro na lince C.

  V polovině ledna 2014 se v parku Folimanka poblíž Nuselského mostu uspokojoval muž s bohatou trestní minulostí, který byl pod vlivem pervitinu.

  Policie hledá žháře, který řádil na Ortenově náměstí v Holešovicích

  Oblíbená místa tuzemských onanistů: Balkon, salon krásy, zámecký park nebo v okolí policejní služebny

  V Hradci Králové se před dvěma lety ukájel muž před salonem krásy.

  Na začátku minulého roku se na Královéhradecku objevil onanista nejprve ve vlaku a následně také v čekárně na nádraží. Muž policistům později přiznal, že si vzal pervitin. Ve stejném období se odehrál také jeden případ v Plzni, kde byl nahlášen muž, který se před zraky svých sousedů uspokojoval na balkoně.

  Letos ve Vyškově byl zaznamenán případ onanisty, který se pohyboval v prostoru zámeckého parku a upozorňoval na sebe pískáním.

  Muž v Českých Budějovicích se letos v březnu snažil strhnout pozornost na svou chloubu na zastávce MHD. Budějovického onanistu si během chvíle odvezli policisté. Městská doprava je vskutku oblíbeným působištěm onanistů, už o dva měsíce dříve se například jeden onanista projížděl kladenskými autobusy.

  Tři nejnebezpečnější kladenské lokality: Centrum Kladna, Kročehlavy a okolí okresního města

  V Berouně počátkem roku 2016 masturboval na veřejnosti mladík z Plzeňska. Před dvěma ženami se svlékl do naha a začal se ukájet. Díky svědkovi se dostal až na policejní služebnu v Berouně, kde jej policisté vyslechli a lékař ho vyšetřil. Chvíli poté, co mladíka propustili, začal nedaleko policejní služebny opět masturbovat před další ženou. Dvě z poškozených byly nezletilé. Je dost pravděpodobné, že nebyly jediné, před kterými se mladík, jenž skončil v Dobřanech v psychiatrické léčebně, uspokojoval.

  Je u vás bezpečno? Ve Zdicích ano, v Berouně už méně

  Pohled psychiatra Cimického: Proč se lidé na veřejnosti svlékají?

  Podle předního českého psychiatra MUDr. Jana Cimického, CSc. se lidé na veřejnosti nevhodně obnažují z celé řady různých příčin.

  „Je třeba si uvědomit, že se může člověk svlékat jaksi mimoděk a to se může stát tehdy, když není schopen si uvědomit, co vlastně dělá. To je možné, a stává se to u osob dementních, které se svlékají a neví vlastně, kde jsou. Mohou to být dále osoby nacházející se v jakémsi stavu zmatenosti po epileptickém záchvatu. Stejně tak to může být v případě duševních chorob jako je schizofrenie, kdy se tito lidé svlékají, protože mají halucinace, které jim nařizují, aby se svlékli nebo jsou to dokonce halucinace typu, kdy mají pocit, že oděv, který na sobě mají, je otrávený,“ vysvětluje Jan Cimický.

  Lidé si myslí, že jsem jako Chocholoušek, ale to mi vůbec nevadí, říká psychiatr Jan Cimický

  „Přirozeně nesmíme zapomínat, že v takovýchto situacích se ocitají alkoholici, kteří jsou ve stavu maximální opilosti, kdy nevědí, co dělají, a stejně tak i lidé nafetovaní. Je proto třeba vždy rozlišovat, a to by asi člověk neměl dělat spontánně, ale měl by k tomu přizvat oprávněné osoby a odborníky. Tedy na jedné straně strážníky nebo policisty a přirozeně prakticky pokaždé nějakou zdravotnickou službu, která dokáže rozlišit, o který typ jednání jde a podle toho bude postupovat. Od záchytky až po místo někde v nemocnici či na specializované psychiatrické oddělení,“ upozorňuje doktor Jan Cimický.

  Příběh tajemného Péráka: Postrach esesáků nebo žen?  Nepřehlédněte