„Chceme, aby lidé bonzovali,“ říká místostarosta Sokolova

4.6.2021
hpl

„Chceme, aby lidé bonzovali a hlásili nám, kde vznikají černé skládky, kde lidé nerespektují zákazy zastavení nebo třeba kde parkují na trávě. V posledních měsících se totiž dějí opravdová zvěrstva a tomu musíme zabránit,“ popisuje Ladislav Sedláček.

Na webových stránkách města najdou obyvatelé formulář, který jednoduše vyplní a odešlou. Ten doputuje nejen na město, ale i na služebnu městské policie, která může ihned zjednat nápravu. K formuláři je možné připojit i fotografii, což v dnešní době chytrých telefonů není žádný problém. Podobné je to i s mobilní aplikací. Obě varianty se již někteří lidé naučili používat, a podle Sedláčka někdy během víkendu přijde i pět oznámení.

Plánujete stavbu domu? Sokolov bude nabízet volné pozemky

„Za odstranění černých skládek ve městě ročně zaplatíme přes milion korun a to je většinou uklízí naše technické služby Sotes. Kdybychom si měli tuto službu najmout od třetí jiné společnosti, zaplatili bychom daleko více. A nejsou to jen černé skládky, je to nepořádek kolem popelnic, netřídění odpadu a mnoho dalšího. Vše se stále zdražuje a my nechceme vyhazovat peníze jen kvůli tomu, že je někdo nepořádný. A to platí i o parkování, kde například musíme platit úpravy trávníků po lidech, kteří si klidně na trávě zaparkují,“ dodává místostarosta, který děkuje všem, kteří se o to, co se děje v jejich okolí zajímají a není jim to lhostejné.

Zdroj: vzNepřehlédněte