Chceme, aby naši symfonici sídlili v Císařských Lázních, říká primátorka Karlových Varů

25.10.2021
Roman Kořinek

Město Karlovy Vary se dohodlo s Karlovarským krajem o předání projektu vestavby koncertního sálu v rekonstruovaných Císařských Lázních. Tento úkol nově převezme Karlovarský kraj, který je majitelem a zadavatelem celé rekonstrukce. Vedení radnice proto kraji předalo veškerou projektovou dokumentaci k plánované vestavbě koncertního sálu a očekává jednání o dlouhodobém pronájmu prostor pro Karlovarský symfonický orchestr.

„Chceme, aby naši symfonici sídlili v Císařských Lázních, a věříme, že nám vedení kraje nabídne takové podmínky, které budeme moci akceptovat,“ říká primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová.

Původní plán vestavby koncertního sálu, která měla být hrazena z finančních prostředků města Karlovy Vary, byl ale změněn, neboť vedení kraje chce sál realizovat už během nynější rekonstrukce a navíc by pravděpodobně pro město bylo komplikované získat na realizaci sálu dotaci.

„Žádali bychom totiž o dotaci pro objekt, který není v majetku města a to by mohlo být složité. Nyní ale vedení kraje přišlo s nabídkou, že vestavbu koncertního sálu zrealizuje v rámci nynější rekonstrukce. S tím samozřejmě souhlasíme a jsme připraveni učinit veškeré kroky, které k tomuto cíli povedou a být nápomocni této realizaci,“ doplňuje náměstek primátorky Tomáš Trtek.

Nyní proto dojde ke změně memoranda, které je ohledně vestavby koncertního sálu mezi městem Karlovy Vary a Karlovarským krajem uzavřeno a poté se již veškeré dění v Císařských Lázních bude týkat jen Karlovarského kraje.

„My samozřejmě dodržíme veškeré sliby a závazky směřující k rekonstrukci Císařských lázní a to včetně finančního plnění přesahujícího sto milionů korun a dále počítáme s tím, že část zrekonstruované budovy využijeme pro sídlo Karlovarského symfonického orchestru. Tady jde ale zatím o náš plán, záměr a cíl. Neznáme však ještě konkrétní podmínky pronájmu, o kterých budeme teprve s vedením kraje jednat,“ dodala Andrea Pfeffer Ferklová.

Zdroj: vzNepřehlédněte