V ekocentru Lesů hl. m. Prahy však neusednou za volanty velkých žacích strojů, ale budou pracovat hezky postaru, tak jak to dělávali naši předkové před nástupem moderní techniky.
V sobotu 3. srpna padnou plné klasy pod kosami ženců. Kosy k zapůjčení budou na místě, tedy na obilném poli v horní části areálu, ale pokud dáváte přednost vlastní kose, můžete si ji přivézt. Začíná se v devět, končit se bude ve dvě. Naučíte se taky naklepávat kosu, vázat snopy a stavět obilné panáky a dozvíte se mnoho zajímavostí o tradicích žní.
Žně jsou vrcholem každé pěstitelské sezony – zemědělec sklízí plody své celoroční práce a péče. Nejinak je tomu i v Pralese, kde jsme na jaře zaseli naše obilné pole a po celou dobu kontrolovali, jak obilí roste a dozrává. A vy se společně s námi můžete tohoto vrcholu sezóny zúčastnit a užít si žně jako za dávných časů.
Ale žněmi to nekončí. Poslední srpnový den budou dožínky. Za tónů cimbálové muziky se budou pést obilné placky. Tedy – když se žatva povede.
Zdroj: Lesy hl. m. Praha



















