Chebští kriminalisté dopadli dalšího internetového podvodníka

25.5.2022
Roman Kořinek

Teprve devatenáctiletý mladík uvízl v policejní síti a byl obviněn ze spáchání přečinu podvodu. Mladík se ve druhé polovině minulého roku hned v sedmi případech pokoušel nabízet na internetu různé zboží. Podle policejního mluvčího Jakuba Kopřivy vždy požadoval platbu předem a zboží nikdy nedodal.

„Obviněný muž prodával zboží prostřednictvím sociální sítě. V rozmezí dvou měsíců nabízel například grafickou kartu do počítače, tablet, mobilní telefon či herní konzole,“ popisuje policejní mluvčí.

Podvod spočíval v tom, že si vždy předem nechal na svůj bankovní účet zaslat finanční prostředky a poté přestal s kupujícím komunikovat. Nedodal tak samozřejmě ani zaplacené zboží a peníze si nechával pro svoji potřebu.

„Obviněný mladík si za velmi krátkou dobu přišel na zhruba pětadvacet tisíc korun a soudce ho může poslat až na dva roky do vězení,“ dodal Jakub Kopřiva, který opět nabádá všechny uživatele internetu k opatrnosti a pokud možno k nákupům v ověřených e-shopech nebo volbě dodání zboží na dobírku.

Zdroj: vz/pčr


Témata:

Nepřehlédněte